Dikili'de Yoğun Yağış

Dikili'de Yoğun Yağış
Editör: Aliağa Medya
04 Şubat 2022 - 10:44

İzmir ve bazı ilçeleri hafta içi yoğun yağış aldı. Dikili de metrekareye 84 kilogram yağış ile şiddetli yağmurdan en çok etkilenen ilçelerin başında geldi.

Kuvvetli sağanak yağış, çarşamba günü sabah saatlerinde başladı. Dikili Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iZSU ekiplerinin ortak koordinasyonu ile ilçe genelinde cadde, sokak ve dere yataklarında taşmalara karşı yoğun bir çalışma başlatıldı.

Ekipler, kepçe, vidanjör, traktör ve çok sayıda personelle gece boyunca görev başındaydı. Büyük bir özveri ile her noktaya anında müdahale edip, olumsuzlukları en aza indirerek olası bir can kaybı ve yaralanmanın önüne titizlikle geçti.

Başkan Kırgöz yaptığı sosyal medya paylaşımında ‘’ İlçemiz sabah saatlerinden itibaren olağandışı bir yağış almıştır. Tüm ekiplerimizle ve imkanlarımızla yoğun yağışın olumsuz etkilediği noktalarda teyakkuz halindeyiz. Acil durum devam ettiği sürece görevimizin başında olmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirim.’’ sözlerine yer verdi