Başkan Acar'dan Şakran'a Gençlik Merkezi ve Aquapark müjdesi

Başkan Acar'dan Şakran'a Gençlik Merkezi ve Aquapark müjdesi
Editör: Aliağa Medya
19 Şubat 2024 - 17:38
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa’nın turizm merkezi Şakran’a Aliağa’daki gibi Gençlik Merkezi ve Aquapark yapacaklarını açıkladı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ,  Şakran halkıyla buluştu. Aliağa’da 2014 yılından bu yana 10 yıldır Başkanlık görevini sürdüren Serkan Acar, burada yaptığı konuşmada Aliağa’da olduğu gibi Şakran’a da Gençlik Merkezi yapacaklarını ve Aquapark projesi gerçekleştireceklerini kaydetti.

Başkan Acar, “Şakranımızda da bizler Aliağa Belediyesi olarak inşallah önümüzdeki dönem, nasıl Aliağa merkezde bir Gençlik Merkezimiz var. Aynı Gençlik Merkezini Şakran’a da kavuşturacağız. Ayrıca, Aliağa’da, Şakranımızda bir Aquapark talebi var çocuklarımızdan, gençlerimizden. O Aquaparkı da Şakran’ımıza yapacağız inşallah” dedi.
Şakran’da gölet bölgesinin güzelleşmesi ve tüm vatandaşların aileleriyle hoşça vakit geçireceği bir sosyal yaşam alanına dönüşmesi amacıyla çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Acar, “Daha önce mera vasfında olan yerimizde vasıf değişikliği yaparak yeri Hazine adına tescil ettirdik. Çünkü bu projelerin gerçekleşmesi için öncellikle mera vasfını kaldırmak gerekiyordu. Söz konusu yer şimdi Özelleştirme İdarenin tasarrufuna geçti. Aliağa’da, Şakranımızda bir Aquapark talebi var çocuklarımızdan, gençlerimizden. İşte o aquapark oraya yapılacak.” dedi.

Haber: İsmail Hakkı Ergün