Aliağalılar Çanakkale'ye akın etti

Aliağa Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 104

Aliağalılar Çanakkale'ye akın etti
Editör: Aliağa Medya
10 Mart 2019 - 22:39

Aliağa Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlediği Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyareti için 2 Bin 500 kişilik ilk kafile yola çıktı.


 “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganıyla düzenlenen ziyaret çerçevesinde 2 bin 500 Aliağalı 50 otobüs ile Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket etti. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da yer aldığı kafilede Aliağalılar günü birlik ziyaret ile şanlı Türk destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk edecek.


ALİAĞA HABERLER/ SERKAN ACAR PROJELERİ https://www.facebook.com/serkanacarizmir/

 TARİHİ MEKÂNLAR VE ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLECEK


Çanakkale’de gün boyu sürecek olan programda Aliağalılar; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edecek. Yapılacak ziyaretlerle Çanakkale ruhunu yaşayacak Aliağa kafilesi pazar gecesi 01.30’da Aliağa’ya dönüş yapacak.


 YENİ ZİYARETLER PLANLAMAYA ALINDI


Aliağa Belediyesi tarafından 16 ve 24 Mart tarihlerinde de düzenlenecek ziyaretler ile binlerce Aliağalı Çanakkale’ye akın etmeye devam edecek. 24 Mart tarihinde düzenlenecek olan ziyarette ilk kez gideceklere öncelik verilecek. Aliağa Belediyesi vatandaşlardan gelecek olan talebe göre de 6 Mayıs’ta başlayacak olan Ramazan ayına kadar yeni Çanakkale ziyaret programını da planlamaya aldı.


Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, gece ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: gece, gökyüzü, araba ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gece ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, gece ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık havaCumhur İttifakı MHP Aliağa belediye Başkan Adayı Serkan Acar

#Aliağa #AliağaBelediyeBaşkanAdayı #yinedenserkanacar