Yenifoça Yolunda Vatandaşlar ve sürücüler isyan ediyor

Yenifoça Yolunda Vatandaşlar ve sürücüler isyan ediyor
Editör: Aliağa Medya
28 Ocak 2023 - 14:51

İzmir’in Aliağa İlçesinde  Demirçelik  Fabrikaları  bölgesindeki  Yeni foça yolun hali, tepki çekiyor. Günde yüzlerce aracın geçtiği yolda oluşan çukurlar sürücüleri isyan ettiriyor. Yenifoça yolu kavşağından – İDÇ  arası  yolunun bozuk olmasından ötürü sürücüler her gün araçlarını tamire götürmekten isyan etti
Yolların köstebek yuvasından farksız olduğunu belirten sürücüler, yolun düzeltilmesini istedi ve yetkilileri göreve davet etti.
Yolun mevcut halinin  Aliağa’ya  yakışmadığını belirten sürücüler, 'Yolda çukurlar adeta bir hendek gibi. Bu çukurlar uzun zamandır düzeltilmedi.
ARAÇLAR ZARAR GÖRÜYOR”
Sürücüleri canından bezdiren ve araçlarına zarar veren yollar vatandaşların tepkisine neden oldu. Haber merkezimize konuşan şirket sahibi  M.T  .  “ Gördüğünüz gibi bu yol bu şekilde duruyor. Araçlar geçerken sürekli zarar görüyor. Lastiğini patlatan mı dersiniz, arabasının altını vuran mı; her şey oluyor. Araçlarımız zarar görüyor ve Sanayi gidip araçlarımızı  tamire  götürüyoruz, Yağmur yağınca çok berbat oluyor . Öğrendiğimiz kadarıyla  Daha Önce yolun sorumlusu Karayollarında iken  İzmir Büyükşehir Belediyesi devredilmiş.  Can  Ve Mal  kaybı olmadan yetkililer  Bir an   çözüm bulsunlar “ifadeleri kullanırken   başka bir şirket sahibi  S.T .ise   bu yolda zarar gören  araç  sahiplerin  araçlarını yaptırmak için bu ekonomide  yüksek maliyet ödediklerini belirtti.
 
Reklam