Aliağaspor FK Kulübü basınla bir araya geldi

Aliağa Fk Bu Sezon Başarı İçin Kenetlendi. Tek Hedef Profesyonel Lig

Aliağaspor FK Kulübü basınla bir araya geldi
Editör: Aliağa Medya
28 Ocak 2023 - 01:23
Bölgesel Amatör Lig 10. grupta şampiyonluk mücadelesi veren Aliağa FK 29 ocak Pazar günü Alaçatı Spor kulübü ile oynayacağı ligin 2. yarısının ilk maçı için hazırlıklarını tamamladı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa FK Yönetimi, teknik heyet ve oyuncular Aliağa'da görev yapan medya mensuplarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Aliağa'nın profesyonel Lig özleminin bu yıl gerçekleşmesi için kentin bir bütün olduğu vurgulanırken, sarı siyahlı oyuncular, teknik heyet ve yönetim başarı için kenetlendi.

Aliağa FK'nın medya buluşması Ağapark ‘da gerçekleşti. Organizasyona Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa FK Başkanı Kamil Önal, Teknik Direktör Hakan Şapçı ve teknik heyet ile sarı siyahlı oyuncular tam kadro olarak katıldı. Geceye Medya Mensupları Murat Öztürk, Erdinç Şahin, İsmail Hakkı Ergün, Özgür Gün, Volkan Gündüz, Serkan Selingil, Ediz Öztürk, Hayrettin Yıldırım katıldı.

Başkan Acar; Unutmayalım Ki Tarihi Korkup Kaçanlar Değil, İnanan Ve Savaşanlar Yazar.
Gecenin sürprizi Aliağa belediye Başkanı Serkan Acar'dan geldi. Başkan Acar, Sarı Siyahlı takımdaki her bir oyuncuyu tek tek basın mensuplarıyla tanıştırdı. Başkan Acar gecede yaptığı konuşmada “Aliağa Spor FK  bu şehrin ve hepimizin takımı heyecanıdır. Bunun bilincinde olarak  Kulüp başkanımızla, teknik heyet ile, futbolcu kardeşlerimizle birlikte elimizden gelen en iyi çalışmaları yapıyoruz, yapacağız. İlçenin takımı  Aliağaspor  takımı  başarılar elde ettikçe herkes daha da mutlu olacaktır. Aliağamız bu başarıları hak ediyor. Ancak başarı için hepimizin inanması ve tek yürek olması gerek. Aliağamızda bu birlik beraberlik ve irade mevcut. Unutmayalım ki tarihi korkup kaçanlar değil, inanan ve savaşanlar yazar. Çok çalışacağız, mücadele edeceğiz ve başaracağız. Size inanıyor ve güveniyorum” dedi.

Başkan Serkan Acar; 3. Lige Çıktığımız O Gün De Aliağaspor'un Yeşil Beyazıyla Aliağa Fk'nın Sarı Siyahı Karışacak Ve Tamamı Aliağa Olacak.”
Gecede Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın yaptığı konuşmada Yeşil Beyaz ve Sarı siyah ile ilgili sözleri büyük ilgi çekti. Başkan Acar konuşmasında, “3. lige çıktığımız o gün Aliağaspor'un yeşil beyazıyla Aliağa FK'nın sarı siyahı karışacak ve tamamı Aliağa olacak” dedi.
Başkan Acar şunları söyledi; “14 yıldır profesyonel liglere hasretiz. Uzun yıllar 2. amatör, 1. amatörde mücadeleler verildi. 2014 yılında biz göreve geldiğimizde yeni bir sayfa açıp, yeni bir kulüp kurduk. 2014 yılında Aliağa FK'yı kurduk. Bizim gönlümüzde Aliağaspor ile Aliağa FK arasında hiçbir farklılık yok. İkisi de Aliağamızın takımı. Öncelikle hedefimiz, 2008'de bıraktığımız yere, profesyonel lige dönmekti. Profesyonel lige döndüğümüz an da yeşil beyaz Aliağaspor ile Sarı Siyah Aliağa FK birleşsin, buluşsun. Böylece profesyonel liglerde yepyeni bir sayfayla başlayalım. Aliağa FK'nın sarı siyah rengi de nacizane benim önerimdi ve anlamı şuydu; Siyah karanlık, Sarı güneşti. Karanlıktan aydınlığa çıkış. İşte 3. lige çıktığımız o gün de Aliağaspor'un yeşil beyazıyla Aliağa FK'nın sarı siyahı karışacak ve tamamı Aliağa olacak.”

Kulüp Başkanı Kamil Önal; “Hep Birlikte, Şehrimiz İçin Başaracağız”
Aliağa FK Başkanı Kamil Önal da yaptığı konuşmada “Sayın Belediye Başkanımızın anlattığı gibi sarı ve siyahın renginin anlamı vardır. İnşallah 3 lige çıktığımızda  renklerimiz değişebilir. Şunu söyleyim  burada önemliolan Aliağa ismidir.  Bu takım Bal liginde Aliağa’yı temsil ediyor. Bu takımın şehrin ve hepimizin takımıdır.”ifadelerini kullandı.

Kulüp Başkanı Kamil Önal; “Hep Birlikte, Şehrimiz İçin Başaracağız”
Aliağa FK Kulüp Başkanı Kamil Önal da gecede yaptığı konuşmada “Hep birlikte, şehrimiz ve insanlarımız için başaracağız” dedi. Ligin ikinci yarısında da camianın kenetlenmesiyle profesyonel lige çıkacağız inşallah. Başkanımız Serkan Acar'ın ilgisi, desteği bize büyük moral ve güç veriyor. Teknik ekibimize, oyuncularımıza ve şehrimize, taraftarımıza güveniyoruz. Çıktığımız bu yolda camia olarak tek yürek olup hedefe ulaşacağız” dedi.

Yemeğe katılan  basın mensupları da Aliağaspor FK için  duygu ve düşüncelerini ifade ederek şehrin tek yürek olduğu bu sezonda Aliağa FK'ya tam destek verdiklerini ifade ederek takıma şampiyonluk yolunda başarılar dilediler.