Savaş Dağdeviren Adaylık Başvurusu Yaptı

CHP'de Belediye Başkan Aday Adayı Savaş Dağdeviren Start Verdi

Savaş Dağdeviren Adaylık Başvurusu Yaptı
Editör: Aliağa Medya
24 Kasım 2023 - 23:28
31 Martta yapılacak Yerel seçimlerde CHP'den Belediye Başkan adayı olmak için kamuoyu önünde aday adaylık açıklamasını ilk yapan isim olan Savaş Dağdeviren 24 Kasım Cuma günü CHP Aliağa İlçe Örgütüne giderek resmi başkan aday adaylığı başvurusunda bulundu. 
Aliağaspor'da uzun yıllar forma giyerek Aliağanın sevgisini kazanan efsane sporculardan ve 2019'dan beri Aliağa Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Savaş Dağdeviren bugün CHP Aliağa İlçe Örgütüne giderek Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. 
CHP İlçe Başkanı Ali Serçe tarafından karşılanan Dağdeviren, “Aliağamız ve partimiz için, bizler için hayırlı olsun. Aliağa'ya hizmet için yola çıkıyorum. Partinin bir neferiyim. Aday olarak açıklansam da açıklanmasam da partimizin başarısı için her zaman çalışacağım” dedi.

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Savaş Dağdeviren adaylık başvurusunun ardından Aliağa Medya'ya şunları söyledi: 

“ALİAĞA’mızın bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sosyal Demokrasinin kalesi olan Aliağa'nın yine emekten yana, insan hak ve özgürlüklerinden yana  sosyal demokrat bir Belediye tarafından yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aliağa'da Sendikal mücadelenin güçlenmesi, Aliağanın şeffaf ve adil bir şekilde yönetilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben değil, biz denmesi gerektiği bir zamandayız. Partimizin ilkeleri ve disiplini doğrultusunda davranıp örgütlü bir mücadelenin önemli olduğunu savunuyorum. Bugün aday adaylığı başvurumu yaptım. Sayın İlçe Başkanım Ali Serçe'ye ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında gezdiğim, her karış toprağını bildiğim Aliağama hizmet etmek istiyorum. 31 Mart 2024 gününe kadar durmadan, dinlenmeden çalışacağım. Bu göreve atanayım ya da atanmayayım hiç fark etmez. CHP kazansın yeter. Bunun için üzerime düşen sorumlulukla hareket edeceğim. Tüm aday adayı arkadaşlarım ve partimiz için hayırlı olsun.” dedi
Günün Başlıkları