Osman Murat'tan sert sözler: CHP'yi dizayn etme ayar çekme ve manipülasyon gayretleri tavan yaptı

CHP Başkan Aday Adayı Osman Murat; “Kınıyorum”

Osman Murat'tan sert sözler: CHP'yi dizayn etme ayar çekme ve manipülasyon gayretleri tavan yaptı
Editör: Aliağa Medya
24 Kasım 2023 - 22:18

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP'den Belediye Başkanı olmak için aday adaylığı başvuruları 28 Kasım 2023 Salı günü saat 17.00'de sona erecek. Başvuruların son günleri yaklaşırken CHP Aliağa İlçe Örgütünde Aday Adaylarının kıyasıya rekabeti kamuoyunda ilgiyle izleniyor. Aday Adayları, gerek genel merkezi etkilemek gerekse de Aliağa'da ses getirmek için her yolu deniyor. Bazı aday adayları Aliağa'da yerel basın kuruluşlarında manşetten öne çıkarılırken, bazı isimler ise buna sert tepki gösteriyor. Partinin son yıllarda en çalışkan isimlerinden biri olarak tanınan Eski CHP Aliağa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Aliağa Emek Bürosu Başkanı  Osman Murat da bunlardan biri. 2019 senesi  CHP  aday adaylığı başvurusunda bulunan ve Yine 2024 CHP Belediye Başkan aday Adayı Murat, Bazı isimlerin gazete manşetlerinde öne çıkarılmasına adeta isyan etti.

“Tezgah ve Dümene Yerel gazetelerin alet olması üzücü”

“Yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi aday adaylığı belirleme noktasında önseçim öncesi Yine CHP'sini dizayn etme ayar çekme ve manipülasyon gayretleri tavan yapmış durumda.”ifadelerini kullanan  Osman Murat “Her türlü karmaşa tezgah ve dümenin döndüğü Aliağa siyasetine Aliağa'mızın yerel gazetelerinin de alet olması üzücü düşündürücü” dedi.

“CHP'yi dizayn etme ayar çekme ve manipülasyon gayretleri tavan yaptı”
Bugün bir yerel gazetenin “CHP’de aday adaylığı için 4 isim ön planda” manşetiyle çıkması ve aday adaylarından Erol Güngör, Barış Eroğlu, Ümit Devran ve Ercan Doğan'ın öne çıkarılmasına sert tepki göstren Osman Murat yapılanın parti üyelerinin iradesine saygısızlık olduğunu söyledi.

Osman Murat Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda  yaşananlara şu sözlerle tepki gösterdi:

“Yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi aday adaylığı belirleme noktasında önseçim öncesi Yine CHP'sini dizayn etme ayar çekme ve manipülasyon gayretleri tavan yapmış durumda. Kime göre, neye göre, hangi kriterlere göre ön planda? Bu planlı kurgulanmış ve temelsiz haber hem ismi geçen dört arkadaşa hem aday olmayı düşünen diğer arkadaşlara, ilçe başkanıma, İlçe yönetimine, yıllardır seçim kazanmak için canını dişine takan parti üyelerimin iradesine saygısızlıktır. Kazanan önce halk sonra parti en son adayıdır. Bu Stratejiye uymayan her denklemi kınıyorum. Her türlü karmaşa tezgah ve dümenin döndüğü Aliağa siyasetine Aliağa'mızın yerel gazetelerinin de alet olması üzücü düşündürücü ve hiç etik değildir.”

Partililerden Osman Murat'a destek mesajları

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Osman Murat'ın yaşanlara sosyal medyadan sert tepkisine partili kimliğiyle Aliağa'da tanınan isimlerden destek geldi.

Kemal Gülcan, “Sevgili Osman Murat, zamanında parti oylarını parti örgütünü böldürüp belediyeyi teslim edenler yine aynı oyun içinde.”

Erol Ertürk “Çok çok haklısın Osman Murat arkadaşım, seninle aynı fikirdeyim. bu tutum her türlü partimize zarar vermektedir. Öncelikle ön seçim bekliyoruz artık yeter üyelerinize güvenin güvenmeyen geri çekilsin ARTIK..” 
Abuzer Karagöz, “Henüz daha hiç bir arkadaşın aday ayalığı başvurusu yokken bu tür haberler yaparak algı yaratmaya gerek yok.Madem başvurusu dahi olmayanları haber yapıyorsunuz, neden diğer aday adaylarını yazmıyorsunuz.”

Canan Özyiğit, “Neye göre, kime göre öne çıkmış isimler? Biz hem seçmen hem üyeyiz, bizim niye haberimiz yok? Önseçim bekliyoruz. Her aday adayına eşit mesafede duran, partimiz adayı hangisi olursa olsun çalışacak olan biz üyelere haksızlık olmuş.”

Kudret Karakulak, “Haklısın kardeşim 25 yıllık parti üyesi, 7 kuşak aliağalıyım ben tanımıyorum”