Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı.

Sanatçı dostları Orhan Kural'ı unutmadı.
Editör: Aliağa Medya
06 Nisan 2021 - 00:17
Türkiye'nin en büyük gezgini, çevreci, aktivist, hayvansever Prof. Dr Orhan Kural 'i 23 aralık 2020 tarihinde Covid 19 sebebiyle kaybeden  dostları, onun anısına hazırlanan Yol Şarkıları albümüne destek verdiler .
Şiirleri ile Metin Altıok,Kemal Burkay,
Attila Atasoy, Bulutsuzluk Özlemi , Gündoğarken ,Haluk Levent,Leman Sam, Serap Yenici ,Vedat Sakman,Yeni Türkü ,Zafer Doğan,Selim Atakan,Nalan Yıldız ,Selcan Yıldırım eserleri ve yorumları ile ve bir cok değerli besteci ,söz yazarı  yol şarkıları ile bu albümde buluştular
Geliri ile  Prof. Dr. Orhan Kural anısına bir orman oluşturulması planlanan albüm tüm müzik marketlerde ve digital ortamlar da yerini aldı.
Albümde ayrıca ünlü fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman ve  Orhan Kural'ın  kurucusu  ve yönetim kurulu başkanı olduğu Türkiye  Gezginler Kulübü( Derneği) üyesi Nasuh Mahruki , Mete Darcan yanısıra   bir çok yarışmada derece alan Sacit Şerbetçi   Eren Damlar  Ahmet Remzi  Tuluce'nin  gezi fotoğraflarına da yer verildi.
Albüme TÜRSAB , Prof. Dr. Orhan Kural'ın eğitim verdigi İstanbul Aydın Üniversitesi,Fuzul Ev, TUMAD ,KUTES Metal ,İmay  Insaat , Çaycuma belediyesi Cimcime Medya  sponsor olarak  destek verdiler.
Tüm bu isimlerin birleşmesi için çaba harcayan Serap Yenici ve  Türküola firması , yola çıkan herkese keyifle  dinleyecekleri bir albüm hazırladılar.