PEHLİVAN'DAN 18 MART MESAJI

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Pehlivan mesajında, "18 Mart, vatan topraklarını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen, canları pahasına koruyan kahraman ecdadımızın, vatan sevgisinin ne demek olduğunu dünyaya gösterdiği şanlı bir tarihtir" dedi.

PEHLİVAN'DAN 18 MART MESAJI
Editör: Aliağa Medya
17 Mart 2022 - 17:17
Başkan Pehlivan, mesajında şu ifadeleri kullandı; “18 Mart Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zafer olmakla birlikte aynı zamanda, milletimizin özgürlük ve var olma mücadelesinde bir dönüm noktasıdır. Kahraman ecdadımız, 107 yıl önce Çanakkale’de cesaretin, azmin, özgürlük sevdasının ne demek olduğunu tarihin zafer sayfalarına ve bu topraklardaki hain emellerinden vazgeçmeyen güçlerin zihinlerine altın harflerle yazmıştır. Kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle birlikte, imkânsızlıklar içinde, işgalci kuvvetlere karşı büyük bir zafer kazanan milletimiz, kutsal bildiği vatanı uğruna on binlerce şehit vermeyi bir şeref bilmiştir.
18 Mart tarihi, vatan topraklarını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen, canları pahasına koruyan kahraman ecdadımızın, vatan sevgisinin ne demek olduğunu dünyaya gösterdiği şanlı bir tarihtir. Dünyanın en büyük ve en modern ordularına karşı verilen ve sonuçta “Çanakkale Geçilmez” dedirten bu büyük mücadele, bizim ilelebet gurur, şan ve şerefle taşıyacağımız bir onur nişanıdır. Bugün ise hepimize düşen ortak görev, bizi bir yapan ve bir arada tutan değerlerimize, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak, Çanakkale ruhunu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Tüm şehitlerimizin bu vatan ve bizler için göstermiş oldukları fedakârlık karşısında tıpkı onlar gibi, bizler de miras bıraktıkları bu aziz vatanı kanımız pahasına koruyacak, bunun yanında her şeyin en güzeline layık olan aziz milletimiz için var gücümüzle çalışacağız.


Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”