Nur Onur'dan Almanlara şık giyinmenin sırları

“Moda Bulaşıcıdır!” kitabının yazarı, Nur Onur yeni kitabı “Vorsicht! Frauen Wollen diesen Mann”da Türkiye’nin önemli modacılarının görüşleriyle Alman erkekleri için şıklık tüyoları veriyor.

Nur Onur'dan Almanlara şık giyinmenin sırları
Editör: Aliağa Medya
19 Ocak 2023 - 11:50
Ünlü yönetmen, yapımcı, eğitmen, danışman ve yazar Nur Onur, yeni kitabıyla Almanya’da gündemde. Muzaffer Çaha, Ahmet Eraslan, Vural Gökçaylı, Dilek Hanif, Cemil İpekçi, Yıldırım Mayruk, Faruk Saraç ve Canan Yaka’nın görüşlerinin yer aldığı kitapta, terzilikten tasarımcılığa uzanan alanlarda şık erkeğe bir projeksiyon tutuluyor. Nur Onur’un kaleme aldığı, çevirmen A. Yılmaz Tosun’un değerli katkılarıyla Almanya’daki okuyucu ile buluşturulan çalışma Türkçe basımından önce Almanca basımıyla dikkat çekiyor. Geçmişten bugüne değin şıklığın, zarafetin, şık erkeğin anatomisi Alman okuyucusuyla buluştu.
Türkiye’nin ünlü moda tasarımcılarının temizlikten, giyim kuşama kadar görüşlerini de kapsayan kitap, şık bir erkeğin nasıl olması gerektiğine dair püf noktaları içeriyor. Kitap tekstil sektöründe dünyanın en önemli aktörleri arasında yer alan ülkemizin yetiştirdiği birbirinden değerli tasarımcıların isimlerini ölümsüz kılması açısından da oldukça değerli.
Kitapta her tasarımcı okuyucuyu yeni bir tarz yolculuğuna çıkarırken, erkeğin gardırobunun olmazsa olmazlarını da tek tek sıralıyor. Şişman, zayıf, minyon, iri, uzun, kısa boylu erkeklerin de nasıl giyinmesi gerektiğine dair pratik bilgileri içeriyor. Ayrıca kitap da zemin, zaman, mekân üçlemesi içinde bir erkeğin nerede, nasıl giyinmesi gerektiğine ilişkin ipuçları gibi daha pek çok detayı da bulmak mümkün.

Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nin danışmanlığı ve sunuculuğuyla başlayan ardından Frankfurt Türk Tiyatro Festivali koordinatörü ve sunucusu olarak Almanya ile bağlarını 15 yıldır aralıksız sürdüren Nur Onur; her daim Türk Dili ve Kültürü’nün yaşatılması adına yapılan oluşumlarda yer alırken, kültürlerarası diyalogun pekiştirilmesine bu kitabıyla da katkı sağlıyor.