Milli Eğitim Müdürü Akyüz'den yeni eğitim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürü Akyüz'den yeni eğitim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürü Akyüz'den yeni eğitim yılı mesajı
22 Eylül 2020 - 02:31

Aliağa İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne  yeni atanan milli eğitim müdürü Dr. Uğur Akyüz  , 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle  mesaj yayınladı.
 
Yaşadığımız olağandışı gelişmelerin bu yılki ilköğretim haftasını farklı bir şekilde kutlamamıza neden olduğunu belirten Akyüz “Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. 21 Eylül'de başlayan yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.
 
Yeni eğitim öğretim yılında uzaktan ve bazı sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitim yapılacak, kısmen de olsa öğrencilerimizin okulla buluşması başlamış olacaktır. Böyle bile olsa okullarda öğrencilerimizi görmek güzel bir başlangıç olacaktır.
 
Sevgili öğrenci ve değerli velilerimiz, okullarımızda her türlü sağlık ve güvenlik tedbirlerini aldık. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız, titizlikle ve hassasiyetle eğitim öğretime hazır. Gönlünüz rahat, içiniz ferah olsun.
 
Değerli öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimiz ve eğitim camiamız, bugünümüzü ve yarınlarımızı imar ederek daha müreffeh kılmak adına sevgiyle, sabırla, şefkatle, merhametle ve fedakârlıkla yürüttüğünüz tüm çalışmalarınız ve emeğiniz bizler için çok değerlidir. Pandemi sürecinde başladığımız uzaktan eğitim döneminde sarf ettiğiniz gayret hem öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin kesintiye uğramaması hem de psikolojik olarak güçlü kalabilmeleri noktasında ciddi bir rol üstlendi. Özverili çalışmalarınızın bu eğitim öğretim yılında da aynı şekilde devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Yüz yüze eğitim uygulamalarının salgınla mücadele kapsamında da sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için öğrencilerimize yapacağınız rehberlik çok değerli. Destek ve gayretleriniz için teşekkür ediyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, eğitim camiamıza, başarılarla dolu, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve Aliağalı hemşehrilerime sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”
İfadelerini kullandı