KÜTÜPHANE HAFTASINDA KİTAP KURTLARINA ÖDÜL

KÜTÜPHANE HAFTASINDA KİTAP KURTLARINA ÖDÜL
Editör: Aliağa Medya
01 Nisan 2021 - 01:22

İzmir’in Foça İlçesi’nde Kütüphaneler Haftası dolayısıyla yıl içinde en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.  İlçe Halk Kütüphanesi’ndeki kayıtlar esas alınarak belirlenen öğrenciler birer kitap kurdu çıktı. 7’den 70’e tüm vatandaşlar kitap okumaya ve kütüphaneler davet edildi.  

DOĞRU BİLGİYİ AYIRT ETMEK ÖNEMLİ

Foça Kaymakamı Ali Çetin’in makamında gerçekleştirilen ödül törenine Foça İlçe Halk Kütüphanesi Sorumlusu Ümmü Gülsüm Turgut ve öğrencilerin aileleri de katıldı. Bir yıl içinde okuduğu 60 kitapla birinci olan Reha Necla Midilli Ortaokulu öğrencisi Gaye Çelik, 52 kitapla ikinci olan reha Midilli İlkokulu öğrencisi  Duru Kömüldaş, 45 kitapla üçüncü olan Bedia Midilli İlkokulu öğrencisi Muhammet Melih Yeşilbaş’ın ödüllerini Kaymakam Ali Çetin verdi.  Öğrenci ve ailelerle sohbet eden Çetin; günümüzde bilgiye ulaşmanın çok ve değişik yolları olduğunu, ancak bilgi kirlliliği de yaşandığını belirterek doğru bilgiyi ayırt etmenin önem kazandığını söyledi. Ali Çetin ; “  Doğru ve yanlış bilgiyi ayırt etmek çok zor.  Günümüzde intrnete girdiğiniz zaman  dünya kadar bilgi var.  Bunların bu genç yaşta doğrusunu nasıl bulacağız. Bilgiye ulaşmak isteyen insanlar çok farklı olur. Ülkemizde dünyada fark yaratacak insan, ancak okumakla ve bilgiye ulaşma isteğiyle olur. “dedi.

7’DEN 70’E HERKESİ KÜTÜPHANELERE  BEKLİYORUZ

İlçe Halk Kütüphanesi  Sorumlusu Ümmü Gülsüm Turgut ise kütüphaneciler olarak 7’den 70’e herkesi kütüphanelere beklediklerini söyledi. Ümmü Gülsüm Turgut;” Mart Ay’ının son haftasını Kütüphane Haftası olarak kutlamaktayız.  Ülke genelinde her yerde, etkinlikler, konserler, çocuklarla birlikte okullarda etkinlikler düzenleyip, bu etkinlikleri yaymaya çalışıyoruz. Çocuklarımızla, aileleriyle bütünleşip Kütüphane Haftası’nı renkli şekilde kutluyoruz.  Bu sene maalesef pandemi sebebiyle çok etkinlik yapamasak ta çocuklarımızı ödüllendirmek istedik. Ödüllerini verdiğimiz ufak bi etkinliğimiz oldu. Çocuklarımızı okumaya teşvik etmek istiyoruz. Kütüphaneci olarak görevimiz çocuklarımızın geleceğimizi aydınlatacak nesillerin daha okuyan, bilgiye hakim olan, bilgi sahibi olan insanlar olarak yetişmeleri için katkı sunmak.   Okuyan nesiller yetiştirmek için, daha aydınlık nesiller yetiştirmek için, biz kütüphaneciler değerli velilerimizi, vatandaşlarımızı 7’den 70’e herkesi kütüphanelerimize bekliyoruz. “ dedi.