Kınık'ta 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kınık’ta coşku ile kutlandı.

Kınık'ta 19 Mayıs coşkuyla kutlandı
Editör: Aliağa Medya
20 Mayıs 2024 - 00:48
İzmir’in Kınık ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıta Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Kınık Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan kutlama programında ilk olarak Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi ve Kınık Belediye Başkanı Sema Bodur törene katılan halkın ve okulların bayramını kutladıktan sonra, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Kınık Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çelik yaptı.

Kutlamalar Fevzi Çakmak İlkokulu Kafkas Halk Oyunları gösterisi, Kınık Gençlik Merkezi Cimnastik gösterisi, Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi öğrencilerinin Bandırma Vapuru Görseli, Kınık Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Kick Boks ve Kule Gösterisi, Kınık Halk Eğitim Merkezi Dündarlı Halk Oyunları kadın ekibinin gösterisi, Kınık Belediyespor Kız Basketbol takımı Ritim Gösterisi, Şehit Hakan Sağınç Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya cevabının okunması, şiir dinletileri, Kınık Gençlik Merkezi Korosu müzik dinletisi ve ilçe okulları arasında düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve okullara kupa ve hediye takdimi ile program sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kınık Belediyesinin düzenlediği Gençlik Yürüyüşü ve Gençlik Konseri ile kutlandı.

Poyracık Mahallesi Atatürk Meydanında başlayan ve Kınık Belediyesi Poyracık Aquapark’ta sona eren Fener Alayı Kortej Yürüyüşü’ne; Kınık Belediye Başkanı Sema Bodur, daire amirleri, öğrenciler ve Kınıklı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Büyük Türk Bayrağı, bando takımı, meşaleler ve Türk bayrakları ile yapılan Kortej Yürüşü renkli görüntülere sahne oldu. Kınık Aquapark’ta yapılan Gençlik konserinde sahne alan Rezonans, sevilen şarkılar ile Kınıklılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Kınık Belediye Başkanı Sema Bodur ‘’19 Mayıs 1919’da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesi, bu topraklarda sonsuza kadar yanmaya devam edecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum’’ dedi.

Program hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.
 
Reklam