"Kadına Şiddet Politiktir"

"Kadına Şiddet Politiktir"
Editör: Aliağa Medya
26 Kasım 2020 - 01:46

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle CHP Aliağa  İlçe Kadın Kolları açıklaması düzenlendi.
Son yıllarda yaşanan kadın cinayetlerinin hızla artış göstermesi dolayısıyla duyarlılığın ve dayanışmanın toplumun her kesimine yayılması gereken şu dönemde CHP Aliağa  İlçe Kadın Kolları’nın ve eş zamanlı olarak tüm Türkiye’de ki Kadın Kollarının birlikte gerçekleştirdiği basın açıklamasını ilçe binasında  gerçekleştirdi. Parti binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Aliağa ilçe başkanı Özlem Şan Oğuzhan , CHP İlçe  Kadın Kolları Başkanı Güneş Ataş  ve yönetim kurulu üyesi  Canan Özyiğit Katıldı.
25 Kasım'ı pandemi koşullarının gölgesinde karşıladıklarını söyleyen CHP Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Güneş Ataş “Hepimiz biliyoruz ki; ülkemizde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlalleri artarak devam ediyor. Kadınlar şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Pandemi döneminde bu sorunların daha da büyümesi yetmezmiş gibi; kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları “fıtrat ve kader” arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz. Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. ‘’Kadına yönelik şiddet politiktir’’ diye haykırmayı sürdüreceğiz. Bizler Halide Edipler’den, Bahriye Üçoklar’dan, Türkan Saylanlar’dan aldığımız ilhamla, kadınların demokrasi, eşitlik ve insan hakkı mücadelesini uluslararası dayanışma içinde sürdüreceğiz. Sokakları, meydanları, kampüsleri, fabrikaları, tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız. Siyaset yapmaktan da emeğimizin hakkını savunmaktan da vazgeçmeyeceğiz. Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek; biz kadınların ellerinde yükselecek. Yaşamın her köşesini sevgiyle, barışla, kardeşlikle, güvenli bir gelecekle donatacağız. El ele verip, önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz. Azim biziz. Emek biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz. Bu 25 Kasım hepimize; kardeşliğin, dayanışmanın, eşitliğin, mücadelenin ve kazanımların habercisi olsun!  Eşitlikle ve sevgiyle.”" diye konuştu.