İYİ Parti' Aliağa'da istifa depremi sürüyor:

 İYİ Parti' Aliağa'da istifa depremi sürüyor:
Editör: Aliağa Medya
07 Mayıs 2024 - 12:34
31 Mart yerel seçimlerinde alınan başarısız sonuçların ardından parti içindeki tartışmalar ve istifalar devam ediyor. Kurucu Genel Başkan Meral Akşener’in partiye kurultay çağrısı yapması ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’nun genel başkan olmasının ardından parti içinde hareketlilik yaşanıyor.

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor’un istifasının ardından, İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Duman ve Kadın Kolları Başkanı Hande Girişken de istifalarını açıkladılar.
İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Duman, yaptığı yazılı açıklamada, "2018 yılı Şubat ayından itibaren Onurum, Gururum, Çıkarsıızca Ve Menfaatsizce  herşey den önemlisi de Türkiye’mizin sözde İYİ olacağına inanarak görev yaptığım ve hizmet ettiğim ancak gelinen son noktada artık bu siyasi harekete olan inancımı tamamen yitirdiğimi düşündüğüm için an itibari ile İyi Parti Aliağa ilçe başkan yardımcılığı görevimi ve parti üyeliğimi sonlandırmış bulunmaktayım. dedi.

Benzer gerekçelerle İYİ Parti’den istifa eden Kadın Kolları Başkanı Hande Girişken ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "4 yıldır İYİ Parti saflarında siyasette kadınları temsil edebilmek adına mücadele veriyorum. Bu mücadelemizdezorlu iki seçimi geride biraktik.Hür ve müstakil olarak katilim sağladığımız yerel seçimler neticesinde ne yazık ki hedefledigimiz basariya ulasamadik. Geldigimiz noktada tarafımca görülen lüzum üzerine2020 yilindan bu yana büyük bir gurur ve özveri ile devam ettirdigim kadın kolları baskanligi görevinden ve parti üyeliğimden istifa ediyor istifa ediyorum" ifadelerine yer verdi.
Görev süresince kadınları siyasette temsil etmek adına elinden gelenin en iyisini yaptığını belirten Girişken, " "Hiçbir makam, mevki gözetmeksizin sadece ülkemiz ve partimiz için çalışırken, siyasetin ikiyüzlülüğünü alıp da siyasi ahlaktan bihaber olanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi..

İstifaların ardından İYİ Parti Aliağa ilçe yönetiminde boşalan görevlere kimlerin atanacağı merak konusu oldu.