Aliağa'daki lokantada ilginç korona önlemi

Yeni normalleşme süreci kapsamında bir süredir kapalı olan lokantaların açılması ile birlikte İzmir’in Aliağa ilçesinde hizmet veren bir işletme ilginç korona virüs tedbirleri aldı.

 Aliağa'daki lokantada ilginç korona önlemi
02 Haziran 2020 - 03:53

  Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı durumda olan lokantalar, normalleşme süreci kapsamında kapılarını müşterilerine açtı. İzmir'in Aliağa ilçesi Demokrasi Meydanı yakınında bulunanKüçük Ev lokantasının sahibi Esra Acar Kınay, müşterilerine daha iyi ve sağlıklı bir hizmet vermek için korona virüs tedbirleri kapsamında ilginç bir yönteme başvurdu. Kınay, lokanta içerisinde bulunan masaların üzerine paravan cam bölme koyulmasını sağlayarak, müşteriler arasında sosyal mesafe ve yakın temasın önlenmesini amaçladı. Uygulamadan memnun kalan müşteriler ise birçok işletmenin bu tarz uygulamaları yapması gerektiğini söyledi.Lokantaya gelen müşterilerden Nilüfer Korkmaz, "Bu uygulama çok iyi düşünülmüş bir uygulama. Masanın diğer ucundaki kişi ile hiçbir şekilde temas etmiyor ve her iki taraf içinde kontrollü ve sağlıklı bir yemek yeme durumu ortaya çıkıyor. Bu durumdan çok memnun kaldım" dedi. Lokantaya gelen bir diğer müşterilerden Deniz Özakıncı ise, arayı 1,3 metre mesafe açma yerine bu şekilde bölme yapılmasının daha pratik bir çözüm şeklinin olduğunu ve daha çok müşteri alınabileceğini düşündüğünü  belirtti.
  Toplumsal sağlığa önem verilmesi gerektiğini dile getiren işletme sahibi Esrar Acar Kınay da, "Ülkemizde korona virüs ile mücadele kapsamında birçok tedbirler alındı. Özellikle de normalleşme sürecinde biz işletme sahipleri de müşterilerimizin sağlığını ve kendi sağlığımızı en üst düzeyde önlemler çerçevesinde sağlamak ile hükümlüyüz. Bu kapsamda lokantamızda bulunan masaları ortadan paravan cam bölme yoluyla ayırdık ve sosyal mesafe, izolasyon anlamında önlem almak istedik. Lokantamıza yabancı iki müşteri gelmiş olsa dahi birbirlerinden etkilenmemiş olurlar.  Müşteri masadan kalktıktan sonra da masayı ve paravanı dezenfekte ediyoruz" diye konuştu