Yerel Basın'dan Kaymakam'a Ziyaret

Yerel Basın'dan Kaymakam'a Ziyaret
Editör: Aliağa Medya
26 Aralık 2023 - 22:45
Aliağa ilçesinde  faaliyet gösteren yerel basın kuruluşların imtiyaz  sahipleri ve temsilcileri  Kaymakam  Zekeriya Güney’i makamında  ziyaret ettiler.

Aliağa ve çevresinde yayın yapan medya kuruluşlarının sahipleri ve yetkilileri olarak, sektörün sıkıntılarını konuşmak üzere geçtiğimiz günlerde  araya gelmiş, son dönemde sayısı giderek artan, basın mensuplarının haberlerini izinsiz kullanarak suç işleyen, hiçbir resmiyeti olmadığı halde ilan/reklam toplayan Instagram vb. sosyal medyadaki sayfalar hakkında suç duyurusunda bulunma kararı almışlardı.

 Kararın ardından medya kuruluşlarının sahipleri ve yetkilileri konuyla ilgili istişarede bulunmak üzere Aliağa Kaymakamını  Zekeriya Güney’i makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Güney,  Medya kuruluşlarının sahipleri ve yetkililerin sıkıntılarını  ilgiyle dinleyerek konunun takipçisi olacağını belirten Kaymakam Zekeriya Güney,  basın çalışanlarının yaptığı hizmetler bir anlamda da kamu hizmetin  olduğunu belirtti.
Basın mensuplarının   daha rahat ve etkili bir şekilde görevlerini sürdürebilmeleri için her türlü desteği sağlayacağını dile  getiren Kaymakam Güney   “Gazetecilik mesleği, oldukça zor ve özveri isteyen bir meslek. Sizler ilçemizde bu işe gönül vermiş ve bu işin gerekliliklerini son derece dikkatle yerine getiren basın mensuplarısınız. Yerel ve ulusal basının önemini çok iyi biliyoruz. Elimizden geldiği kadar her zaman basın çalışanlarının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz, ifadeleri kullandı