Reklam

Torbalı'da tarım işçilerinin yevmiyeleri arttı

Torbalı'da tarım işçilerinin yevmiyeleri arttı
Editör: Aliağa Medya
06 Ocak 2022 - 23:37
Torbalı'da mevsimlik tarım işçilerinin yevmiyeleri için çalışma yapıldı. İzmir'in Torbalı ilçesinde 1 Mart 2022'den itibaren geçerli olacak şekilde işçi yevmiyelerinin 125 liradan 200 liraya çıkması kararlaştırıldı.
İzmir Şanlıurfa Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, federasyona bağlı Torbalı Siverekliler Derneği, çoğunluğu Şanlıurfalı mevsimlik işçilerden oluşan tarım işçilerinin sorunlarının çözümü için çalışma başlattı.
Bu kapsamda Torbalı Ziraat Odası'nda, kaymakamlık yetkilileri öncülüğünde işveren ve işçi temsilcileri ile bir araya gelen Torbalı Siverekliler Derneği Başkanı Bahri Ağırtaş, 2022 yılında uygulanacak yevmiye tarifesini görüştü.
Görüşme sonunda işçi yevmiyelerini 1 Mart'tan itibaren 200 lira olarak gerçekleşmesi ve işçi servislerine de 50 lira mazot farkı ödenmesi kararlaştırıldı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir Şanlıurfa Federasyonu Başkanı Ferit Mızraklı, söz konusu durumun hayırlı olmasını dileyerek, bu çalışmalara ek olarak ilerleyen dönemlerde tarım işçileri için sağlık, eğitim ve barınma gibi alanlar için çeşitli uygulamaların hayata geçirileceğini aktardı.
Amaçlarının işçilerin sıkıntılarını en aza indirmek olduğunu vurgulayan bu konuda emeği geçen yetkililere teşekkür etti.