Tecrübeli eğitimci Yahya Çolak emekli oldu

Tecrübeli eğitimci Yahya Çolak emekli oldu
Editör: Aliağa Medya
04 Nisan 2024 - 00:32
Yaklaşık 44 yıldır milli eğitim camiasına hizmet eden Yahya Çolak  yaş haddinden görev yaptığı  Aliağa Atatürk İlkokulu Müdürlüğünden emekli oldu.

Meslek hayatının ilk bir yılını öğretmen  olan başlayan  daha sonra müdür yardımcılığı geri kalan kısmınında   okul müdürlüğü yapan  Okul Müdürü    Yahya  Çolak , Aliağa İlçe Milli  Müdürlüğü   eğitim çalışanlarının, öğretmenlerin okul yönetici personel, yerel yöneticiler,  tüm STK temsilcileri milli eğitim yöneticilerinin kalbinde taht kurmuştu.

Aliağa  Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz , tecrübeli eğitimci için makamında düzenlediği kabul ile kendisine yaptığı hizmetler için teşekkür ederek, emeklilik hayatında başarılar dileyen Akyüz “lçemiz Atatürk İlkokulu Müdürümüz Yahya ÇOLAK, koskocaman bir gülümsemeyle anılacak 44 yılını sınıflara, sınıflardaki öğrencilere adadı. Vatanına, milletine hizmet etti ve bugün yaş haddinden emekli oldu. Meslek hayatında ilçemiz öğrencilerine yapmış olduğu kıymetli katkılardan dolayı değerli müdürümüze teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında huzurlu, sağlıklı güzel bir yaşam geçirmesini diliyoruz. Yolunuz her daim açık olsun.” İfadelerini kullandı