Siyasetçi ve gazetecilere yapılan saldırılara ortak tepki

Aliağa ilçesinde CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi İlçe başkanları gazetecilere ve siyasetçilere dönük yapılan saldırıları kınadıklarını bildiren ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Siyasetçi ve gazetecilere yapılan saldırılara ortak tepki
Editör: Aliağa Medya
19 Ocak 2021 - 02:08
İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar ,CHP Aliağa  İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Koç, İYİ Parti ve CHP Belediye Meclis üyeleri  Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın saldırıya uğramasıyla ilgili olarak partinin ilçe başkanı Gürcan Alkan’a geçmiş olsun dileklerini ilettiler
Gelecek Partisi Aliağa İlçe  Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında geçtiğimiz cuma günü Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu’na yapılan saldırılar kınandı.
Ortak basın açıklaması metnini Gelecek Partisi İlçe Başkanı Gürcan Alkan  Okudu.Demokrasi ve ifade özgürlüğü vurgusu yapılan Partiler adına yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Maalesef 15 Ocak Cuma günü Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu ve KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu kimliği belirsiz gruplarca yapılan eş zamanlı saldırıların hedefi olmuştur.
Saldırılar; Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın, son zamanlarda bazı siyası partilere yapmış olduğu söylemler ve neticesinde bu söylemlere ilişkin Orhan Uğuroğlu'nun yazısının yayımlanmasından iki gün sonraya denk gelmiştir.
 Söz konusu olaylar ile ülkemizin içinde bulunduğu vahim durumun demokrasi, hukuk ve özgürlük ile bağdaşmadığı apaçık ortaya çıkmış olup bu menfur olaylar bir türlü son bulmamaktadır.
Nitekim 5 ekim 2018 günü İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener evinin önünde kalabalık bır grup tarafından tehdit edilmiş ve aynı şekilde  21 Nisan 2019 günü CHP Genel Başkanına şehit cenazesinde saldırıda bulunulmuştur.  Son olarak Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcı Selçuk Özdağ’a ve iki gazeteciye yapılan saldırılarla görmüş olduk ki hiçbir siyasinin ülke sınırları içerisinde can ve mal güvenliği kalmamıştır. Kaldı ki Anayasa ile korunmuş olan değerler ve en temel hak olan Yaşam Hakkı zorbalıkla elimizden alınmaktadır. Yapılan saldırılardan daha da vahim olan ise saldırganların hala tespit edilememesi veya beraat etmiş olmaları ile yaptıklarının yanlarına kar kalmasıdır.
Her geçen gün Yeni Türkiye’nin yeni ayıpları karşımıza çıkmaktadır. Ancak toplumun hafızası yapılan ayıpları unutmaz ve bu yapılanların hesabını en meşru şekilde sormasını da bilir.
Bu saldırılar Türk demokrasisine yapılmış olup ülkemizin ayıbıdır.  Bu alçakça yapılmış siyasi bir terördür. Maalesef Türkiye’nin geldiği nokta budur.
Hangi mahfiller üzerinden tezgâhlandığını bilmediğimiz bu çağ dışı olayları yüce Türk Milletinin vicdanına ve yüce takdirlerine sunuyoruz.
Hukuk için, adalet için, özgürlük için, demokrasi için çalışan, sesini yükselten herkesin sesi bir şekilde susturulmaya çalışılmaktadır.
Korkaklara ve alçaklara memleketimiz için bedeli ne olursa olun boyun eğmeyeceğiz. Mücadeleye yasalarımız ve Atatürk’ün ilke ve inkılâpları ışığında devam edeceğiz.
Aziz Milletim Uyanın. Sırada Kim Var?”