Selami TANER' le Çocuklar Eğlenerek Öğrendiler!..

Selami TANER' le Çocuklar Eğlenerek Öğrendiler!..
Editör: Aliağa Medya
27 Aralık 2022 - 21:27
Projesini Söke Şehir Tiyatrosu Yönetim Kurulu Başkanı Selami TANER, Türk Kızılay’ı Söke Şubesi Başkanı Mesut YALMAÇ ın  yaptıkları Türk Kızılay Şenlendirme Etkinlikleri projeleri çocuklar için eğlenceli, eğitici ve öğretici tiyatro oyunu UZAYDAN GELEN Söke Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda  Ücretsiz gösterimi yapıldı.
Tiyatro oyunu  öncesi ve sonrası gelen tüm çocuklara  Türk Kızılay Söke Şubesi gönüllü Kızılay Gençlik tarafından Ücretsiz kurabiye, meyve suyu, süt, su ikramında bulunuldu.
Türk Kızılay Söke Şubesi Başkanı Mesut Yalmaç bu tür etkinliklerin çoğalarak devam edeceklerinin söyledi.

Salonu tamamen dolduran çocuklar çok mutlu oldular, mutlulukları görülmeye değerdi.
Selami TANER, Kızılay a 2 oyunla proje ortağı olduklarını 2023 yılında yeni sosyal projeler ve etkinliklerle devamının geleceğinin müjdesini verdi 
Söke Şehir Tiyatrosu olarak muhteşem bir çocuk oyunu “Uzaydan Gelen” le çocuklarımıza orman, ağaç ve çevre sevgisini kazandırmaya çalıştık.

Geçen hafta yapılan “Keloğlan Hazine Peşinde” oyunuyla çocuklarımıza kitap ve kitap okumanın önemini mesajlarını verdik.
Söke Şehir Tiyatrosu çocuk oyunlarının yönetmenliğini Ercan Akbay yaptı, oyuncular Hamdi Akgül, Ebru Soydemir, Emir Şavun, Hasan Kıvanç Akbay, Mine Aysu Kuyumcu, Aleyna Aybüke Kuyumcu, Deniz Sel, Ceylin Saltı, Eflin Nalbantoğlu, Mehmet Soydemir, Ada Bulur, Betül Ceylin Demir başarılı ile yer aldılar seyircilerden yüksek alkış aldılar, oyunun senaristi Nedim Buğral, Kostüm Bilge Alıcı yaptı..
 
Reklam