Saadet Partisi, İzmir Adaylarını Tanıttı

Saadet Partisi, İzmir Adaylarını Tanıttı
Editör: Aliağa Medya
27 Şubat 2024 - 10:44
Saadet Partisi, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde İzmir için büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını "Aday Tanıtım Toplantısı" ile duyurdu. Toplantıda adayların kısa özgeçmişleri sinevizyon gösterisi ile tanıtılırken, 4 ilçede kadın adayların yer alması dikkat çekti.
Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran, yaptığı konuşmada şehrül emin olmanın önemini vurguladı. Erduran, "Belediye başkanı olmak için önce şehrül emin olmak lazım. Şehrinizde, ilçenizde insanınız aç yatıyorsa, onunla beraber karnınızı doyurabiliyorsanız şehrül emin olursunuz." dedi.
Erduran, projelerini de anlattı. Evlenecek çiftlere 70 bin lira çeyiz desteği, otopark ücretlerinde indirim, toplu ulaşımdaki 90 dakika uygulamasının 150 dakikaya çıkarılması, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm anlayışından çıkarılması gibi vaatlerde bulundu.
Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç da yaptığı konuşmada, "Daha iyi bir İzmir, Saadet Partimiz ile mümkündür." dedi. Kılıç, Milli Görüş belediyeciliğinin ilkelerini sıralayarak, "Milli Görüş belediyeciliği; adaleti, dürüstlüğü ve ahlakı ile ilk olarak imkân ve kaynakları hakkaniyetle kullanmaktır. İsrafa, yolsuzluğa, ranta, rüşvete aktarılan milyonları; adil ve akıllıca kullanmaktır." diye konuştu.
Toplantıda, Milli Görüş hareketinin kurucu lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran'ın fotoğraflarının yer aldığı "Saadet iş başına, haydi Bismillah", "Daha iyi bir yaşam senin hakkın İzmir", "Haydi şimdi Milli Görüş belediyeciliği" sloganları kullanıldı.

Adaylar:
İzmir Büyükşehir: Mustafa Erduran
Aliağa: Mahmut Koç
Balçova: Seyfullah Özbek
Bayındır: Fatma Dündar
Bayraklı: Vedat Kolukısa
Bergama: Halit Gül
Beydağ: Mustafa Bekar
Bornova: Hasan Ceylan
Buca: Selçuk Kavuşan
Çeşme: Ahmet Hazırbulan
Çiğli: Hüseyin Ayın
Dikili: Mustafa İnan
Foça: İsmet Topal
Gaziemir: Hanife Bozdağ
Güzelbahçe: Osman Tunç
Karabağlar: Mümin Baştürk
Karaburun: Zekeriya Yılmaz
Karşıyaka: Ozan Ganiüsmen
Kemalpaşa: Gamze Yıldız
Kınık: Suat Savut
Kiraz: Mesut Sertkaya
Konak: Turhan Tutumlu
Menderes: Ahmet Alkan
Menemen: Tekin Alptekin
Narlıdere: Serhat Afşar
Ödemiş: Mustafa Yorucu
Seferihisar: Zehra Çakar
Selçuk: Hüseyin Günaydın
Tire: Halil Yalçınkaya
Torbalı: Caner Dirlik
Urla: Mehmet Orakçı