Red Bull, Türkiye'de özel renk tasarımıyla yarışacak!

Red Bull Racing takımı, dün gece yaptığımız haberde belirttiğimiz gibi bu hafta sonu Türkiye GP'de özel bir beyaz renk tasarımıyla yarışacağını açıkladı.

Red Bull, Türkiye'de özel renk tasarımıyla yarışacak!
06 Ekim 2021 - 21:34

Honda, 2021 sezonunun sonunda F1'den ayrılacak ve bu hafta sonu da Japonya'da evindeki son grand prix'sini gerçekleştirmeyi planlıyordu. Ancak Japonya Grand Prix'si iptal edildi ve yerine Türkiye'deki İstanbul Park yarışı getirildi.

Red Bull Perşembe günü, F1'den ayrılığı öncesi Honda'yı onurlandırmak ve teşekkürlerini sunmak için, kendileri ve kardeş takımları AlphaTauri'nin bu hafta sonu Türkiye'de özel renk düzeniyle yarışacağını duyurdu.

Red Bull araçları, F1'de Richie Ginther ile 1965 Meksika Grand Prix'sinde galibiyet alan ilk Japon aracı olan, Honda RA 272 aracından ilham alınan beyaz renk ağırlıklı araçlarda yarışacak. 

Takım, beyaz tabanın üzerine çarpıcı bir kırmızı ile Red Bull markasını yansıtan renk düzenini gösteren bir tanıtım videosu yayınladı.
 

AlphaTauri, Türkiye'deki aracın arka kanatlarında, Japon harfleriyle 'teşekkürler' anlamına gelen 'arigato' kelimesini yansıtacak.

Red Bull F1 takım patronu Christian Horner, "Hepimiz, Suzuka'da kendi topraklarında Formula 1'deki son derece başarılı ilişkimizi kutlamaları için, Honda'nın Japon fanlarına bir şans vermek istiyorduk."

"Yarışın pandemiye kurban gitmesiyle bu hafta sonunun, Honda'yı ve evindeki harika fanlarını, miraslarından bir parçayı İstanbul'a getirerek onurlandırmadan geçmesine izin veremezdik."

"Bizim araçlarımız için seçilen renk düzeni Honda'nın olağanüstü F1 macerasına saygı gösteriyor ve umuyorum ki bu hafta sonu fanlara bu efsanevi renklerle bir zafer daha kazandırabiliriz." dedi.

Red Bull pilotu Max Verstappen, Rusya'da Mercedes'teki rakibi Hamilton'ın iki puan arkasına düşmesinin ardından, bu hafta sonu şampiyonadaki liderliğini geri almayı hedefleyecek.
 

Honda, Red Bull ile bu sezon, yedisi Verstappen'e ve biri takım arkadaşı Sergio Perez'e ait, sekiz galibiyet aldı. 

Honda'nın marka ve iletişim direktörü Koji Watanabe,"Honda'daki herkes Japonya Grand Prix'si iptal edilmek zorunda kalındığı için, her ne kadar bu kararın arkasındaki nedenleri anlasa ve kabul etse de hayal kırıklığına uğradı."

"Spordaki son yılımızda, iki takımımız da iyi performans gösteriyorken, özellikle Suzuka pistinde yarışmak için hevesliydik. Ayrıca Japon taraftarlarımızın da Honda'nın buradaki son yarışını ve Yuki Tsunoda'nın evindeki yarışını görmek için gösterdiği ilgiyi de taktir ediyoruz."

"Özel bir renk düzeninin, gerçekleştirilebilecek harika bir hafta sonunun yerini alamayacağını biliyoruz. Ancak umuyoruz ki, dünyanın dört bir yanındaki Honda fanlarının, özellikle de Japonya'dakilerin, spora uzun yıllar boyunca verdikleri desteğe olan taktirimizin bir küçük göstergesi olarak kabul etmelerini umuyoruz." dedi.

Kaynak: tr.motorsport.com/