Petkim'de yangını söndürmeye çalışan 3 işçi kanala düştü: 1 ölü, 2 yaralı

Petkim'de yangını söndürmeye çalışan 3 işçi kanala düştü: 1 ölü, 2 yaralı
Editör: Aliağa Medya
27 Ekim 2020 - 18:52

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Petkim şirketine bağlı Etilen Oksit Fabrikasında çıkan yangına müdahale eden teknik emniyet ekibinden 3 kişi deşarj kanalına düştü. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 2 işçi yaralandı.
Edinilen bilgiye göre olay, saat 15.00 sıralarında Petkim şirketine bağlı Etilen Oksit Fabrikasında meydana geldi. Fabrikada çıkan yangına teknik emniyet ekipleri müdahale ediyordu. Yangın kontrol altına alınırken, yangını söndüren ekipten 3 işçi fabrika yakınında bulunan deşarj kanalına düştü. 3 kişi, hemen bulunduğu yerden kurtarılarak tedavi altına alındı. Kanala düşen iki işçi tedavileri tamamlanarak taburcu edilirken, 1 işçi ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 
Socar’dan açıklama geldi
Socar Türkiye, olayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 “Bugün saat 15.00 sularında Petkim şirketimizin Etilen Oksit Fabrikası’nda çıkan yangına müdahale ederek yangını söndüren teknik emniyet ekibimizden 3 çalışma arkadaşımız, fabrika yakınında bulunan deşarj kanalına düşmüştür. İki çalışanımızın tedavileri tamamlanarak taburcu edilirken Teknik Emniyet Teknisyeni olarak görevli çalışma arkadaşımız maalesef tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Yaşanan bu elim olay ve acı kaybımız nedeniyle derin bir üzüntü içinde olduğumuzu belirtir, SOCAR Türkiye Ailesi olarak hayatını kaybeden çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Bu zor süreçte arkadaşımızın ailesinin yanında olacağımızı ve gereken her desteği vereceğimizi bildiririz.”

Reklam