Pehlivan'dan Bir Mega Proje Daha

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, bir mega proje olan amfi tiyatro projesine başladıklarını açıkladı.

Pehlivan'dan Bir Mega Proje Daha
Editör: Aliağa Medya
24 Kasım 2023 - 00:46

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, bir mega proje olan amfi tiyatro projesine başladıklarını açıkladı. Kazımpaşa Mahallesi’nde bin 400 kişilik olarak tasarlanan amfi tiyatronun kısa zaman içerisinde bitirileceğini kaydeden Pehlivan, "Peyzaj düzenlemeleri ile 11 bin metrekare alan üzerine inşasına başladığımız amfi tiyatromuz, ilçemizin kültürel zenginliğini artıracak, sanatseverleri bir araya getirecek ve genç yeteneklere yeni platformlar sunacak. Her şeyin en iyisini hak eden hemşehrilerimize yüz akı projeler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Menemen Belediyesi, ilçe genelinde başlattığı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Kazımpaşa Mahallesi’nde yer alan Tepe Sosyal Tesislerinin alt kısmına, vatandaşlara daha iyi hizmet edebilmek ve kültür-sanat alanında daha geniş bir perspektif sunabilmek amacıyla bir amfi tiyatro kazandırılıyor. İnşasına başlanan ve modern mimari tasarımıyla dikkat çeken amfi tiyatro, çağdaş sanat etkinlikleri için ideal bir mekân olacak. Bin 400 kişilik kapasitesiyle büyük bir seyirci kitlesine hitap edecek olan tiyatro; tiyatro oyunları, konserler, gösteriler ve diğer çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Toplumun her kesimine uygun fiyatlarla ulaşılabilir kültür etkinlikleri düzenlenerek, ilçedeki sosyal etkileşimi artıracak.

 

Göreve geldikten sonra Tepe Sosyal Tesislerinde yer alan düğün salonları ve havuzu yenilediklerini hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “İkinci etap çalışmalarımız kapsamında Tepe Sosyal Tesislerimizin ön kısmından aşağıya doğru inen bölgeye bin 400 kişilik amfi tiyatro inşa ediyoruz. Bu projemiz, ilçemizin kültür hayatına yeni bir soluk getirecek. Sanatseverlerin buluşma noktası olacak tesisimiz, ilçemizin kültürel zenginliğini daha geniş kitlelere ulaştırmamıza yardımcı olacak. Menemen’imize değer katacak bu güzel projemizi 2024’ün Şubat ayında yani 4 ay sonra hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Projelerinin amfi tiyatro ile sınırlı kalmadığını ifade eden Başkan Pehlivan, “11 bin metrekare alan üzerine inşa edeceğimiz amfi tiyatromuzun üst kısmına da görsel şölen sunacak bir şelale bölgesi kazandırıyoruz. Tesisimizde gerçekleştireceğimiz peyzaj düzenlemesi ile de güzelliğine güzellik katacağız. Tepe Sosyal Tesislerimizin yan tarafına da bir restoran kazandırıyoruz. İki katlı olacak restoranımız vatandaşlarımıza uygun ve kaliteli hizmet verecek. Her şeyin en iyisini hak eden hemşehrilerimize yüz akı projeler sunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.