Necmettin Erbakan vefatının 10. yılında Aliağa'da anıldı

Necmettin Erbakan vefatının 10. yılında Aliağa'da anıldı

Necmettin Erbakan vefatının 10. yılında Aliağa'da anıldı
Editör: Aliağa Medya
27 Şubat 2021 - 10:59
Milli Görüş lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 10. yılında  Aliağa çeşitli etkinliklerle anıldı. Saadet Partisi Aliağa İlçe  Teşkilatı düzenlediği anma programı kapsamında Demokrasi  Meydanı’nda Erbakan ile ilgili özel fotoğrafların yer aldığı resim sergisi açtı ve lokma döktürdü. Ayrıca vatandaşlara, merhum lider Erbakan'ın mücadele ile geçen hayat hikâyesinin anlatıldığı Milli Gazete’nin Erbakan özel sayısı dağıtıldı.
Anma programında konuşan Saadet Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Vedat Kolukısa, Milli Görüş hareketinin kurucusu olan Necmettin Erbakan’ın, ilim ve siyaset alanında Türkiye’nin yetiştirdiği müstesna bir lider olduğunu söyledi. Kolukısa , “Milli Görüş hareketinin kurucusudur. ‘Milli Görüş, milletimizin inancı, tarihi, özü, aslıdır’ demiştir. Yaşamı boyunca ülkesinin refahını, halkının temel hak ve özgürlüklerini savunan Erbakan, ekonomik ve demokratik gelişimin sağlanması konusunda önemli ve adından söz edilen projeleri hayata geçirmiştir. Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya idealleriyle Türk siyasetine çok farklı bir anlayış, yüksek değerlere dayalı bir idealizm getirmiştir. Rahmetli Hocamız, kendi varlığı ve ayakları üzerinde durabilen bir Türkiye, öz kimliğini koruyabilen bir İslam coğrafyası ve ezilen tüm mazlumları adalet ekseninde birleştirecek bir dünya hedeflemişti.” ifadelerini kullandı.
O bir mücadele insanıydı
Necmettin Erbakan’ın emperyalist güçlere ‘hayır’ denilebileceğini ispatladığını vurgulayan SP İl Başkan Yardımcısı Vedat Kolukısa, “Hayatı boyunca hak ve adaletin savunuculuğunu yaptı. Erbakan Hocamız bir dava adamıydı ve adil bir düzenin inşası için mücadele etti. En önemli vasfı davasına adanmışlığı idi. Derdi; ülkesi, milleti ve bütün dünya mazlumlarıydı. Yüreği vatan ve millet aşkıyla yanan gerçek bir devlet adamıydı. Erbakan, milletimize sahip olduklarını hatırlattı. Onlara güçlerini, imkânlarını gösterdi. Emperyalist güçlere 'Hayır' denilebileceğini, onurlu durulabileceğini ispatladı. İslam Alemine Siyonizm'in ne olduğunu ve batı medeniyetinin gerçek yüzünü öğretti. O bir düşünce adamıydı. O bir mücadele insanıydı. Hiçbir zaman reel politiğe teslim olmadı. Her fani gibi Erbakan Hoca da vefat etti; ama bıraktığı dava aynen devam etmektedir. Onun hedeflerini, idealleri gerçekleştirebilmek için çalışıyoruz, çalışacağız. Milli Görüş, Saadet Partisi çatısı altında vücut bulmaya devam etmekte, amaç ve hedeflerinden taviz vermeden çizgisinde gitme konusunda kararlı adımlar atmaktadır. Onun örnek şahsiyetini anlatmak, ülkemiz ve İslâm âlemi için yaptıklarını dile getirmek elbette kolay değildir. Erbakan Hoca iz bırakarak bu dünyadan geçen, unutulmayan, özlenen, tarihe yön veren ve hayırla yâd edilen bir liderdir. Kendisini rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyoruz. Allah ondan razı olsun. Mekânı cennet olsun.” İfadelerini kullandı. Tören konuşmanın ardından son buldu.”
Törene Saadet Partisi İzmir İl Başkan Yardımcıları Turan Tutumlu, İbrahim Orakçı, Vedat Kolukısa, Saadet Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu Üyeleri Nacettin Yolcu, Zeki Kaya, Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanı Mahmut Koç, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, DİSK Emekli Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe ve yönetimleri katılım gösterdi.
Ege’de Yedigün Gazetesi