MHP'li Osmanağaoğlu: ' Yeni Şakran Mahallesine EDS kurulması ile ilgili beklenti hat safhadadır'

MHP'li Osmanağaoğlu: ' Yeni Şakran Mahallesine EDS kurulması ile ilgili beklenti hat safhadadır'
Editör: Aliağa Medya
16 Kasım 2021 - 12:37
Milliyetci Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili  Tamer Osmanağaoğlu , İzmir’in Aliağa İlçesinde Şakran mahallesinde yaşanan  trafik kazaların artmasından ötürü   Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun   yanıtlaması istemiyle başkanlık divanına yazılı soru önergesi veren Milletvekili Osmanağaoğlu  Yenişakran mahallesinde   trafik kazaların önlemesin için bazı ek önlemlerini  alınmasının gerektiğini belirtti.
Milletvekili  Osmanağaoğlu ” Yenişakran Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız bölgeden geçen İzmir Çanakkale yolu Güzergahında , ilgili kurum ve kuruluşların uzmanlarının belirleyeceği noktalar arasında Elektronik Denetleme Sisteminin (EDS) kurulması. ve faaliyete geçirilmesi ihtiyacını dile getirmişlerdir. Bölgede yaşanan trafik kazalarına  yenilerinin eklenmemesi ve vatandaşlımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ertelenemez bir ihtiyaç olan Elektronik Denetleme Sisteminin (EDS) kurulması ile ilgili beklenti hat safhadadır” ifadelerini kullandı.
Vekil Osmanağaoğlu , Bakan Soylu ’ya  şu soruları yöneltti:
- İzmir-Çanakkale yolu üzerinde bulunan Mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız can ve mal güvenliği için bazı bazı bölgelerde  trafik önlemleri alınması gayesiyle bir alan çalışması yapılması planlanmakta mıdır
 İzmir - Çanakkale Karayolu üzerinde bulunan Yenişakran Mahallesi güzergahında  uzmanların belirleyeceği i noktalara Elektronik Denetleme Sisteminin kurulmasıyla ilgili bilginiz dahilinde  sürdürülen  bir çalışma var mıdır?
Haber:İsmail Hakkı Ergün