MHP'li Osmanağaoğlu:Türk ve Türkiye Yüzyılının Temelini Türk Kültürü Oluşturmaktadır

MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmada “Yüzüncü yıl dönümü idrak edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini, Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü oluşturmaktadır.” dedi.

MHP'li Osmanağaoğlu:Türk ve Türkiye Yüzyılının Temelini Türk Kültürü Oluşturmaktadır
Editör: Aliağa Medya
17 Kasım 2023 - 00:01
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun Bütçe maratonu devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçesinin görüşüldüğü ve Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı görüşmelerde konuşan Tamer Osmanağaoğlu’nun gündeminde yine İzmir vardı. 
Kültür ve Turizm Bakanlığının, yurt dışına kaçırılan tarihi varlıkların yurda dönüşü için gösterilen gayretini takdir ettiklerini söyleyen Osmanağaoğlu “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın coğrafyamıza ve milletimize ait olan, yurt dışına yasa dışı yollarla kaçırılan birçok varlığın tekrar yurdumuza dönmesine vesile olan adımlarını takdirle karşıladığımızı ifade etmek isterim. Bugüne kadar milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan ve halen Berlin’de bulunan Pergamon Müzesinde sergilenen Bergama Sunağının ait olduğu yere, ülkemize getirilmesi için sarf edilen çabanın da farkındayız. Bu konuda yalnız olmadığınızı, bize ait olan bu muhteşem eserin Bergama’mıza, İzmir’imize yeniden kazandırılması için gerçekleştirilen çalışmaları ilgiyle takip ediyor, destekliyoruz.” İfadelerini kullandı. 
 
İzmir’in Turizm Potansiyeli Gündeme Geldi

İzmir’in turizm potansiyeline de değinen Osmanağaoğlu; “Turizm konusunda her geçen yıl nitelik ve nicelik açısından gözle görülür ve takdiri hak eden gelişmelerin yaşanmasına vesile olan sektör temsilcilerimizi ve turizmcilerimizle birlikte işbirliği içinde Türk turizmine lig atlatma gayreti gösteren Bakanlığımızın tüm aktörlerine de teşekkür ediyorum. Elbette bu noktada seçim bölgem İzmir’in kat ettiği merhaleyle turizm potansiyelini arttırma hedefine her geçen gün daha da yaklaştığı ortadadır. Bu anlamda İzmir turizmini, hatta bölge turizmini farklı bir platforma taşıyacak olan Çeşme Turizm Projesini ziyadesiyle önemsediğimizi bir kez daha ifade etmek isterim. Söz konusu projenin akamete uğramaması, projenin doğaya ve çevreye duyarlı haline sadık kalınması ve projenin İzmir’imize kazandırılması İzmir’imiz için arzumuzdur. 
Osmanağaoğlu konuşmasında şunları söyledi: 
“Türk kültürünün; Türk milletinin ve Türk istikbalinin teminatı olduğuna yürekten inanan bir şahsiyetsiniz. Bu minvalde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük bir hakikati ortaya koyduğu “Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür” sözünü hatırlatmak isterim. Ayrıca Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ifadeleriyle; Yüzüncü yıl dönümü idrak edilen Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini, Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü oluşturmaktadır. Milliyeti Hareket Partisi’nin Türk kültürüne vermiş olduğu ehemmiyetin adeta bir özeti olan bu ifade, bu manada atılan adımları bizler için daha da kıymetli yapmaktadır. Çünkü Türk ve Türkiye Yüzyılı Türk kültürünün insanlığa bir armağanı olacak “huzur” mücevherinin asli kaynağını oluşturacaktır.