Menemen'de Tarladan Sofraya Birlik Rüzgarı

15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nde Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Menemen'in çiftçi kadınlarını unutmadı. Günün çok erken saatlerinde tarlada çalışan kadınları ziyaret ederek gül dağıtıp, çay ikram eden Başkan Pehlivan, tarla sonrası kadınları kahvaltıda ağırladı. Başkan Pehlivan, "Tarladan sofraya uzanan yolda kadın eli ve emeği çok kıymetlidir. İyi ki varsınız." dedi.

Menemen'de Tarladan Sofraya Birlik Rüzgarı
Editör: Aliağa Medya
16 Ekim 2023 - 20:22
Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle güne tarlalarda çalışan kadınları ziyaret ederek başladı. Üretici kadınlara gül verip, çay ikram eden Başkan Vekili Pehlivan, "Menemen'in verimli toprakları sizlerin emeğiyle buluştukça, sofralarımız anlam kazanıyor" dedi.

PEHLİVAN'DAN ATATÜRK VE KADIN ÇİFTÇİ VURGUSU

Tarlada başlayan kutlama programını günün devamında salona taşıyan Başkan Vekili Pehlivan, düzenlenen kahvaltı programında çiftçi kadınlarla sohbet ederek, dayanışma mesajı verdi. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Hakkı Durmaz, Menemen İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fatih Çiçek, Menemen Ziraat Odası Başkanı Yücel Altıntaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Nevzat Güven, muhtarlar, STK yöneticileri ve kadın çiftçilerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Vekili Pehlivan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Kadın çiftçiler, ülkemizin refahını ve bağımsızlığını inşa etmede kilit bir rol oynamaktadır." sözünü hatırlattı.

"SİZLERİ GÖNÜLDEN ALKIŞLIYORUM"

Başkan Vekili Pehlivan, "Sizler topraklarımızı ekip biçen, sofralarımızı zenginleştiren ve toplumumuzu besleyen kişilersiniz. Hayatın her alanında var olduğunuz gibi, tarım faaliyetlerinde de önemli bir yere sahipsiniz. Evdeki işlerinizin yanı sıra tarlada, bahçede, çiftlikte çalışıyorsunuz. Bu sebeple her çiftçimiz benim için çok değerli ama ben kadınlarımızın gücüne ve ellerinin değdiği her şeye hayat verdiklerine inanıyorum. Traktör üstünde büyümüş bir çiftçi ailenin ferdi olarak emeğinizi, alın terinizi çok iyi biliyor ve sizleri canı gönülden alkışlıyorum. İyi ki hayatımızdasınız." dedi.
Tarımda verimlilik ve kalite için Tarım Bakanlığı tarafından kadın çiftçilere pozitif ayrımcılık sağlandığını belirten Başkan Vekili Pehlivan, "Bizler yerel yönetimler olarak kadının yaşamın her alanında olması gerektiğini savunan ve bunu destekleyen bir belediyeyiz. Ekmeğini topraktan çıkaran, emek ve alın teriyle ülke ekonomisi için katma değer ortaya koyan kadın çiftçilerimizin dün olduğu gibi bugün de yarın da, her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Üreten elleriniz dert görmesin" ifadelerini kullandı.
Başkan Vekili Pehlivan'ın konuşmasından sonra kadın çiftçiler, Pehlivan ile fotoğraf çektirirken, etkinlikte düzenlenen çekilişle dağıtılan hediyeler de, kazanan kadınlarda büyük mutluluk yaşattı.