Menemen'de açılış yağmuru: Peş peşe açılışlar

Menemen'de açılış yağmuru: Peş peşe açılışlar
01 Mart 2024 - 15:35

Menemen Belediyesi, temelini attığı birçok projede açılışa hazırlanıyor. İlçede 3 Mart günü itibariyle peş peşe kurdele kesileceğini açıklayan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Hayal ettiklerimizi hayata geçirmenin gururu içindeyiz. Yapacağımız her açılış, Menemenli hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıracak, Menemen’i marka yapacak” dedi.

 

Menemen Belediyesi, mart ayında peş peşe açılışlar gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Menemen Belediyesinin tamamını öz kaynaklarıyla yaptığı; Çanakkale asfaltı üzerinde 460 metre uzunluğundaki battı-çıktı projesi, 10 bin metrekarelik alanda yapılan Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyü, içinde biri açık biri kapalı olmak üzere iki yarı olimpik yüzme havuzunu da barındıran Asarlık Sosyal Tesisi, 2 bin metrekare kapalı alanıyla bölgenin en büyüklerinden biri olacak fitness center gibi dev projelerin açılışı, pazartesi günü itibariyle başlayacak.

 

Bu projelere ek olarak; Çukurköy tesisleri, Kent Gözü Park Alanı ve Botanik Bahçesi, İlker Katipoğlu Parkı, Türkelli Kapalı Pazar Yeri, Pir Sultan Abdal Parkı, Ulukent Aile Sağlığı Merkezi ve kafeterya, Uğur Mumcu Parkı, Seyrek Kapalı Pazar Yeri, Seyrek Parkı ve Ulukent MEBGEM şubesi gibi vatandaşın farklı ihtiyaçlarına yanıt verecek birçok tamamlanan proje için de kurdele kesilecek.

 

 

 

“Yaşayan ve yaşatan kent Menemen”

 

Açılışlara ilişkin açıklamalarda bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Bugüne kadar İzmir’in merkezinde ne varsa Menemen’e de kazandırmak istediğimizi dile getirdik. Bu ay gerçekleştireceğimiz açılışlar, bizi hedeflerimize bir adım daha yaklaştıracak. Yaşayan ve yaşatan kent Menemen, açılışını yapacağımız her projeyle çekim merkezi olma hedefine yaklaşmış olacak. Projelerimiz içinde eser ve hizmet belediyeciliğinin örnekleri yer alıyor” dedi.

 

Mart ayı başından itibaren adeta bir açılış yağmuru yaşanacağını ifade eden Başkan Pehlivan, “Heyecanla ve çok çalışarak ilçemizde hemşehrilerimizin ve Menemen’in ihtiyacı olan öncelikleri bir bir hayata geçiriyoruz. Çok uzun yıllar kentin en büyük sorunlarından biri olan trafik konusuna battı-çıktı projemizle neşteri vurduk. Menemen’in trafik sorununa karşı kendi öz kaynaklarımızla yapımını gerçekleştirdiğimiz battı-çıktı projemizi, mart ayının ilk haftasında trafiğe açıyoruz. Türkiye’nin en büyük tematik çocuk köyü, Ulukent’imizde çocuklarımızın kahkahalarına, eğlenmelerine ev sahipliği yapacak. Menemenli çocuklarımız, yüzmeyi sulama kanallarında değil hem açık hem de kapalı yarı olimpik havuzlarımızda öğrensin diye Asarlıkta gençlik merkezi kurduk. Ege’nin en büyüklerinden biri olacak içerisinde basketbol sahası, saunaları da bulunan fitness center açılışımızı da 4 Mart Pazartesi günü açacağız. Tüm bunlarla birlikte açıklayacağımız yeni projelerimiz için de 31 Mart’tan sonra yapacağımız hamleler, Menemen’i hayranlıkla bakılan ve cazibe merkezi yapacak bir kent haline getirecek” şeklinde konuştu.