Kınık'taki gönüllü öğretmenlerden depremzedelere yardım

 Kınık'taki gönüllü öğretmenlerden depremzedelere yardım
Editör: Aliağa Medya
15 Şubat 2023 - 21:32Kınık’ta görev yapan 27 gönüllü öğretmen, depremzedelere destek için Kahramanmaraş Türkoğlu bölgesine hareket etti.


Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde ve 10 kenti etkileyen depremler sonrasında bölgedeki depremzedelere yardım için tüm Türkiye seferber oldu.

Kınık’ta görev yapmakta olan 27 gönüllü öğretmen kolları sıvadı. Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinde yardım hareketine katılan Kınıklı öğretmenler iki grup halinde depodan gelen yardımları indirip dağıtıma hazırlarken, bir grup gönüllü öğretmen de hazırlanan yardımları köylere araçlarla ulaştırdı.


Depremzedelere yardım etmek için canla başla çalışan gönüllü öğretmenler bölgede ulaşılamayan her bir köye yardıma koşmaya çalıştıklarını söyledi.


Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ise Kahramanmaraş bölgesinden dönen 27 gönüllü öğretmenle ilgili “Depremin ilk günü yola çıkıp dün akşam geri dönüş yapan 27 gönüllü öğretmenimiz, depremzedelere yardım etmek için ellerinden geldiklerince çalışıp çabaladılar. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün kahraman ismini verdiği Maraş’ta onun meslektaşları en değerli öğretmenlerimiz depremzedelere elini uzattı. Biz de Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ve belediyemiz olarak elimizi depremzedelerin üstünden çekmeyeceğiz.” dedi.