Kınık'da  Plakasız Ve Eksik Evraklı Motosikletler Toplanıyor.

Kınık'da  Plakasız Ve Eksik Evraklı Motosikletler Toplanıyor.
Editör: Aliağa Medya
25 Kasım 2020 - 00:12


İzmir’in Kınık ilçesinde polis ekipleri  ilçede tescilsiz ve plakasız şekilde trafiğe çıkan motosikletleri trafikten men ediyor
Edinilen bilgiye göre  İlçe Emniyet Müdürlüğü  ekipleri ilçede güvenliği tehdit eden, Kazaları önlemek  ve çalıntı olma ihtimal bulunan motosikletler için uygulamalarına devam ediyor.
İlçe merkezinde yapılan çalışmada  ana arterlerde yapılan trafik uygulamasının yanı sıra sokak sokak, cadde cadde dolaşan emniyet ekipleri, parkta, bahçede ve kaldırımda gördükleri motosikletleri tek tek kontrol etti. Motosikletler üzerinde artan kontrollerin artırılmasından dolayı ilçe sakinleri memnuniyetlerini dile getirirken, Uygulamada 170 civarında  motosiklet yediemin otoparkı deposuna teslim edildi Plakası olmayan motosikletleri otoparka çeken polis ekipleri, sahipleri tarafından ruhsat çıkarılması ve plakalarının alınmasından sonra sahiplerine teslim ediyor.
Kınık  İlçe Müdürlüğü  ekipleri yaptığı açıklamada, plakasız ve ehliyetsiz motosiklet kullanımının suç olduğuna değindi. Motosiklet sürücülerinin ehliyetli ve plakalı araç kullanmalarını isteyen ekipler, motosiklet kıyafeti ve kask kullanımının da hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Emniyet yetkilileri yaptığı açıklamada, “İlçemizde plakasız motosiklet kullanımı son zamanlarda çok artmıştır. Bu plakasız motosikletler kazaya karışabiliyor yada hırsızlık suçunda kullanılabiliyor. Kötü niyetli motor sahipleri aşırı sürat yaparak, çevreyi rahatsız ediyor. Bu nedenle plakasız motosikletleri yaptığımız denetimlerde tutanak tutarak teslim alıp, yediemin deposuna teslim ediyoruz. Motorları tescil ettiren ve plaka çıkartan motor sahipleri daha sonra motorlarını yediemin deposundan teslim alabiliyor. Seyir halinde sürücülerde yaptığımız denetimlerde  Motosiklet  sürücü belgesi olmayan ,kask ,tescili olmayan ve   Plaka yazı ve rakamları silik olan ve okunmayan motosikletin sürücülerin 2918 sayılı karayolları Trafik kanun  kapsamında idari  para cezası  karar tutanağı tanzim ediyoruz .Trafik ’den men edilmesi gerekiyorsa trafik ekiplerimizce men ediliyor. Bu nedenle hem inceleme çalışmalarımız hem de denetimlerimiz artarak devam edecektir" ifadelerini kullanıldı.