Kazandığımız Zaferler Mi Büyük? Ödediğimiz Bedeller Mi?

“Sanatın coşkuya, bilginin doyuma, aşkın tutkuya evrildiği bir hikayede, kaybeden olmak mümkün müdür?” Bu sorunun cevabını düşündünüz mü?

Kazandığımız Zaferler Mi Büyük? Ödediğimiz Bedeller Mi?
17 Mart 2020 - 14:12

“Sanatın coşkuya, bilginin doyuma, aşkın tutkuya evrildiği bir hikayede, kaybeden olmak mümkün müdür?”  Bu sorunun cevabını düşündünüz mü?

Her ne kadar kişiden kişiye  bu sorunun cevabı değişse de; gerçekliğinden şüphe edilmeyecek mutlak bir nokta var. Sanatın, bilginin ve aşkın tozlarına bulanmış her yaşanmışlık, acı da olsa deneyimlemeye değer!  İşte Yazar Evrim Duyal  kitabı “Son Siyah”ta, romandaki karakterlerle birlikte okuyucuyu bu deneyimde nelerle karşılaşılabileceğini görmek üzere maceraya sürüklüyor.
Kerasus Yayınları tarafından dağıtılan kitap, iki bölümden oluşuyor; romanın ilk bölümü, hayata değil kendine ait seçimlerle yaşayanlara, ikinci bölümü ise seçimlerinin sorumluluklarını alabilenlere ithaf edildi.
 
Romanı okurken, hayata ait seçimlerle kendine ait olanlar arasında bocalayan Tamer'i tanıyacaksınız romanda ilk önce. Para gibi bir gücü yönetirken eriştiği olağanüstü başarıyı, kendi varoluş sarsıntılarını yönetirken de gösterebilecek mi, göreceksiniz. Affetmeyi başarabilmek için yaşayan Yelda’yla tanışacaksınız hemen ardından. Birine gerçekten güvenmenin bedelini ödeyecek kadar cesur musunuz? Sez'i tanırken öğreneceksiniz.
Mükemmeli arayan bir finans dâhisinin sanat dolu duygusal dünyasına, Korhan’ın sıra dışı hayatının ihtişamlı kapısından gireceksiniz.  Sayfaları çevirdikçe de  birbirinden renkli diğer yan karakterlerle tanışacaksınız.
Ve... ‘Son Siyah’ı okumayı bitirdiğinizde kendinize şunu soracaksınız, Kazandığım zaferler mi büyük, ödediğim bedeller mi?”
 
HABER: SERKAN SELİNGİL