İYİ Parti'den 'CHP'den istifa' edin genelgesi

İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu imzasıyla teşkilatlara gönderilen bir genelge ile diğer siyasi partilerden seçime giren ve kazanan adayların, mazbatalarını aldıktan sonra istif

İYİ Parti'den 'CHP'den istifa' edin genelgesi
Editör: Aliağa Medya
05 Nisan 2019 - 00:42
İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu imzasıyla teşkilatlara gönderilen bir genelge ile diğer siyasi partilerden seçime giren ve kazanan adayların, mazbatalarını aldıktan sonra istifa ederek, İYİ Parti’ye dönmeleri istendi.

İYİ Parti'de Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu teşkilatlara genelge gönderdi. Gönderilen genelge doğrultusunda 31 Mart'ta ittifak gereği farklı partilerin listesinde yer alıp meclis üyesi seçilen isimlerin mazbatalarını aldıktan sonra ivedilikle seçildikleri partiden istifa edip İYİ Parti'ye üyeliklerini yapmaları istendi.

İzmir'de 19 ilçede 31 İYİ Partili, CHP'nin listelerinden meclis üyesi seçilmişti. 31 Mart'ta  yerel seçimlerinde CHP listesinden Aliağa Belediye  Meclisine  giren   Sedat Sarı İle Gülten Taşbaş  CHP'de kalmayı tercih edecekler mi  yoksa İYİ partiye tekra mı geçecekleri  merak konusu oldu.