İyi Parti Adayı Ümit Özlale: "Serkan Acar Başarılı bir Belediye Başkanı"

Prof. Dr. Ümit Özlale, “Ak Parti- CHP çekişmesinin, İzmir’i mağdur etmesine gönlüm razı gelmiyor. Rozetimi bırakıp Siyaset Üstü Başkanlık Yapacağım”

İyi Parti Adayı Ümit Özlale: "Serkan Acar Başarılı bir Belediye Başkanı"
Editör: Aliağa Medya
03 Ocak 2024 - 07:21
İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İzmir Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özlale, yeni yılın ilk çalışma gününde Aliağa’da muhtarlarla buluştu. Prof. Dr. Özlale, muhtarlardan mahallerde yaşanılan sorunları dinleyerek istişarelerde bulundu ve notlar aldı.

Prof. Dr. Ümit Özlale’den Aliağa Ziyaretleri

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özlale, seçim çalışmaları kapsamında 2024’ün ilk ziyaretini Aliağa’ya yaptı. Özlale, programı kapsamında ilk olarak saat 10.00’da İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Saat 10.30’da Yalı Mahallesinde muhtarlar ve basın mensupları ile bir araya gelip istişare toplantısı gerçekleştirdi. Saat 12.00’de Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şubesi’ni, 13.00’te Emekli- Sen Aliağa Şubesi’ni ziyaret etti.

Ümit Özlale’nin Aliağa Ramada Otelde muhtarlar ve basın mensupları ile bir araya geldiği istişare toplantısına, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Tuğba Oktay Bor, İYİ Parti Aliağa ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sedat Sarı, İYİ Parti Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Bahadır Gültekin ile partinin il ve ilçe yöneticileri de iştirak etti.

“Rozetimi bırakıp Siyaset Üstü Başkanlık Yapacağım”

“İzmir’e hizmet etmek için geliyorum.” diyen İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ümit Özlale “Belediye başkanı olduğumda parti rozetimi çıkarıp Belediye Başkanı rozetimi takacağım. İzmir’in hakkı olan bir proje bir konu varsa, Cumhurbaşkanıyla da, bakanlarla da kamu kurumlarıyla da müzakere ederim. Ak Parti- CHP çekişmesinin, İzmir ve Aliağa’yı mağdur etmesine gönlüm razı gelmiyor. O bakımdan siyaset üstü bir belediye başkanı olarak Ankara’yla İzmir’i birbirine yaklaştırmak istiyorum” diye konuştu.

“Mevcut Belediye Başkanı Devam Ederse Memnuniyetle Seve Seve Çalışırım”

Prof. Dr. Ümit Özlale konuşmasında, “Kim Aliağa’ya hizmet getiriyorsa başımızın üstünde yeri var. Ben daha iyi bir büyükşehir belediye başkan adayı ve daha iyi bir büyükşehir belediye başkanı olma iddiasındayım. İnşallah belediye başkanı olursam, Aliağa’da da bizden başka birisi belediye başkanı olursa, mevcut belediye başkanı devam ederse de ben kendisiyle memnuniyetle seve seve çalışırım. Konak bana ne kadar yakınsa Aliağa da o kadar yakın olur. Aliağa’ya önem vereceğim ve siyaset üstü bir belediye başkanı olacağım” ifadelerini kullandı.

Çok daha iyi bir Aliağa Mümkün

“Mahallelerin sorunlarını en iyi muhtarlar bilir. O yüzden ben gittiğim her yerde ilk önce muhtarlarla buluşurum” diye konuşan Özlale, “Aliağa’da düzgün bir yapılaşma yok. Şakran’ın altyapı probleminden şehrin otopark problemine, meslek hastanesi olmamasından doğru dürüst sosyal tesis olmamasına kadar bir sürü problem var. Çok daha iyi bir İzmir’in, çok daha iyi bir Aliağa’nın mümkün olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

Aliağa’yı yakından tanıyor, Sorunları biliyor

2024’ün ilk çalışma ziyaretini Aliağa’ya yapan ve muhtarlarla buluşan Prof. Dr. Özlale 1972 yılında Almanya’da doğduğunu, annesinin İzmirli, babasının Ayvalıklı olduğunu söyledi. Özlale geçmişte sık sık Petkim Sosyal tesislerinde kaldığını, Aliağa’yı yakından tanıdığını sözlerine ekledi. Aliağa’nın birçok ilden fazla nüfusa sahip olduğunu kaydeden Özlale, İzmir Büyükşehir Belediyesinin en temel hizmetleri dahi Aliağa’ya getirmemiş olduğunu söyledi.
Ümit Özlale: Serkan Acar Başarılı bir Belediye Başkanı
İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İzmir Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özlale’nin muhtarlarla buluşma toplantısına ise Özlale’nin “Serkan Acar Başarılı bir Belediye Başkanı” sözleri damgasını vurdu. Muhtarlarla buluşma toplantısında söz alan muhtarların, mahallelerdeki sorunların Aliağa Belediyesi tarafından çözüldüğünü belirtmesi üzerine İyi Parti Büyükşehir Adayı Özlale, Serkan Acar’ın başarılı bir Belediye Başkanı olduğunu belirterek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde devam ederse Serkan Acar ile memnuniyetle çalışabileceğini sözlerine ekledi.