Genel Başkan Yalçın İnsanı robot yapacaklara karşı oy istiyoruz

Genel Başkan Yalçın İnsanı robot yapacaklara karşı oy istiyoruz
Editör: Aliağa Medya
29 Kasım 2022 - 21:34
Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, 4.0 Sanayi Devrimi tehlikesine dikkat çekerek insan nüfusunun azaltılacağını yüzyıllardır sömürülen insanın teknolojinin kölesi yapılacağını söyledi. 4.0 Sanayi Devrimi ile birlikte Türkiye’nin nüfusu ne olacağının ve kaç kişinin dolaylı yoldan öldürüleceğinin tartışılması gerektiğini vurgulayan Yalçın, “Bu tartışmada tek cephe var. O da, insana taraf olanların cephesidir. Eğer insan yoksa gerisi teferruattır. Onun içindir ki bu gerçekler partimizin ana konusu olup, insan olarak yaşamını sürdürmek isteyenlerden, teknolojiye, yeniliklere hakim olan bir insan neslinden yanayız ve insanı yarı robot yapacaklara karşıyız, karşı olacaklardan da oy istiyoruz. Biz sadece insana tarafız. İnsan olan herkes kardeşimizdir." dedi.
ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın, 4.0 Sanayi Devrimi ile ilgili uyarılarda bulundu. Her zaman önceliklerinin insan olduğunun ve insanın tarafında olduklarını ifade eden Başkan Yalçın, “Dünya gündeminde, insan nüfusunu zorunlu olarak aşağı çekecek olan 4.0 Sanayi Devrimi, Türkiye’de ise bu sapkın eyleme karşı insanın yanında duracak olan bir Anadolu Birliği Partisi var. “ dedi.
LGBT’Yİ ÖRGÜTLEMEK İSTİYORLAR
Dünya’da kadının doğurmayacağı, erkeklerin kısırlaştırıldığı, diğer taraftan ise tarlaların sürülmeyeceği ve hayvanların da telef edileceği hızlandırmış bir dönme girildiğine dikkat çeken Yalçın, “Toplumda kadın için İstanbul Sözleşmesi’ni, gıda için de yapay eti gündeme getiriyorlar fakat kadının olmadığı bir toplumda sözleşmesi, erkeğin de şiddeti olmaz.  Olacak olan cinsiyeti, cinselliği yani cinsellikten arındırılmış bir toplumdur. O toplumu da LGBT ile örgütleyerek sağlıyorlar. Ona da özgürlük, insan hakları ve cinsel eşitlik diyorlar.” diye konuştu.
İNSANI TEKNOLOJİNİN KÖLESİ YAPACAKLAR
İnsan düşüncesinin yerinin yapay zekaya bırakıldığını gerçek yaşamın yerinin yaratılan sanal evrene bırakılmaya çalışıldığının altını çizen Başkan Yalçın, “Bunun adına 4.0 Sanayi Devrimi diyorlar. Geri kalmayalım dedikleri, o devrim sayesinde insanın yerini yarı robot bir sonraki aşamada da tam robot alacak. Yüzyıllardır sömürdükleri insanı da teknolojinin emrine verip kölesi yapacaklar. Kısaca insanın olmadığı bir projeyi hiçbir şekilde sorgulamadan dörtnala gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.
İNSANI ROBOT YAPACAKLARA KARŞIYIZ
Anadolu Birliği Partisi olarak bilime, bilimsel çalışmalara ve teknolojiye karşı olmadıklarını ama insana vereceği zararlara karşı olduklarını söyleyen Yalçın, “Teknolojinin biyolojik insanı yadsıyacak, zarar verecek, bağlarını koparacak tüm gelişmelerine, tedbir alınmadan kabul edilen her türlü teknolojinin araç ve gereçlerine karşıyız. Yenidünya düzeninde çocuğunu doğuran, emziren anne, tarlayı süren, fabrikada çalışan, okullarda öğretmen, sınıflarda öğrenci, parklarda koşan çocuklar, orduda asker, sahalarda spor yapan, dairelerde ve bankalarda çalışan insanlar olmayacak. Yani bizler de olmayacağız. Bahsettikleri, artırılmış gerçeklik insanın olmadığı, o yarı robot nüfusun da artık, 100 milyona indiği sanal bir dünyadan ibarettir. O zaman, Türkiye’nin nüfusu gelecekte ne olacak? Evet, artık 4.0 Sanayi Devrimle Türkiye’nin nüfusu ne olacak, kaç kişiyi dolaylı yoldan öldüreceğiz onu tartışalım. Tek cephe var. O da, insana taraf olanların cephesidir. Eğer insan yoksa gerisi teferruat, teferruat ve yine teferruattır. Onun içindir ki bu gerçekler partimizin ana konusu olup, insan olarak yaşamını sürdürmek isteyenlerden, teknolojiye, yeniliklere hakim olan bir insan neslinden yanayız ve insanı yarı robot yapacaklara karşıyız, karşı olacaklardan da oy istiyoruz. Çünkü insanın kazanmasını istiyoruz. Anadolu Birliği Partisi olarak seçimlerin sonuna kadar gündemimizde yalnızca insan olacaktır. Başka hiçbir konuyu gündemimize getirmeyeceğiz. Türkiye’nin kurtuluşu da insan olarak kalmaktan geçiyor ve önce insan diyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” dedi.