Foçada Tarihi Gün

150 Yıllık Belediyenin İlk Kadın Başkanı Göreve Başladı

 Foçada Tarihi Gün
Editör: Aliağa Medya
04 Nisan 2024 - 01:18
Belediye teşkilatı 1874 yılında kurulan İzmir’in Foça İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı olarak girdiği 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde seçilen Saniye Bora Fıçı; ilçenin ilk kadın belediye başkanı olarak bugün göreve başladı. Mazbata alımında ve devir teslim töreni sırasında yüzlerce partili ve vatandaş Fıçı’ya alkış ve tezahüratlarıyla destek verdi.

ÖNCE ATATÜRK ANITINA GİTTİ

Saniye Bora Fıçı beraberinde  CHP Foça İlçe Başkanı Günal Biçer, yönetim kurulu üyeleri, seçilen CHP’li belediye meclis üyeleri  ve partililerle sabah saatlerinde Foça Hükümet Konağı’na gelerek mazbatasını aldı. Mazbatasını aldıktan sonra önce Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na gitti. Anıta kırmızı karanfiller bırakıp günün anısına fotoğraf çektirdikten sonra Belediye Binası’na yürüyerek gelindi. Burada da kapıda çiçekler, alkışlar ve sloganlarla karşılandı. Belediye Başkanlığı makamında Fatih Gürbüz’den başkanlığı devralırken eşi Birol Fıçı ve abisi Gerenköy’ün eski belediye başkanlarından Orhan Bora ve çocukları da hazır bulundu.

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

Saniye Bora Fıçı görevi devralırken yaptığı konuşmada herkesin belediye başkanı olacağını ve yepyeni bir anlayışla başkanlık yapacağını söyledi. Saniye Bora Fıçı; “ Burada yaşayan vatandaşın belediye başkanı olacağıma emin olabilirisiniz. Ayrıştırmak 22-23 yıldır hayatımızı çok farklı noktalara getirdi, bizi ülke olarak. Bu dakikadan itibaren ben bunu Foça’dan başlatmak istiyorum.  Herkesin belediye başkanı olacağıma herkesin huzurunda söz veriyorum. Dönem  yepyeni bir dönem. Sabah uyandığımızda ülkenin gelincik tarlasına döndüğünü görmenin bizlerde oluşturduğu mutluluğu huzuru hepimiz yaşıyoruz.  Bizim görevimiz bundan sonraki dönemde  bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmek. Ve 2028 için yarından itibaren hızla harekete geçmek. Bu noktada hepinizin desteğini bekliyorum.” Dedi.

Konuşmaların ve tebriklerin ardından Saniye Bora Fıçı 150 yıllık Foça Belediyesi tarihinin ilk kadın belediye başkanı olarak göreve başladı.

Seyfi GÜL