Flamingolar Aliağa'ya güzellik katmaya devam ediyor

Flamingoların Aliağa Kuş cennetin ’de muhteşem güzelliği

Flamingolar Aliağa'ya güzellik katmaya devam ediyor
Editör: Aliağa Medya
19 Ekim 2021 - 01:10
 İzmir'in Aliağa ilçesindeki Türkiye'nin 27 hektarlık alanı ile sayılı sulak alanlarından biri olan Güzelhisar Deltası ve Aliağa Kuş Cenneti, Deltası her mevsim flamingolara ev sahipliği yapıyor.
Konaklama için yılın belirli dönemlerinde Aliağa Kuş Cennetini mesken tutan uzun ince bacakları, rosa rengi tüyleri ile dikkat çeken flamingolar, kartpostallık görüntüsü ile ziyaretçilerine doğal yaşamın tüm güzelliklerini yansıtıyor.
27 hektarlık alanı ile Türkiye’nin en değerli sulak alanlarından olan Aliağa Kuş Cenneti, Türkiye’deki 494  kuş türünden 123’ünü misafir ediyor. Aliağa Kuş Cennetini kendilerine adeta ev edinen yüzlerce kuş Aliağa’nın doğal güzelliklerini sergiliyor. Kuş Cennetini kendilerine adeta ev edinen yüzlerce kuş türü, Aliağa’nın başka bir yüzü olarak da görenleri mutlu ediyor. Pembe-beyaz renkleriyle Aliağa’nın doğal güzelliklerine güzellik katan flamingolar ilçe sakinlerinin beğenisini topluyor. Besin değeri yüksek sulak alanda barınan flamingolar, görenleri kendine hayran bırakıyor.
Özellikle flamingoların boy gösterdiği Aliağa Kuş Cenneti, kuş gözlemcileri ile doğa fotoğrafçılarının vazgeçilmez rotaları arasında bulunuyor.