Elektriği İndirimli Alabileceğimizin Ne Kadar Farkındayız?

2021 yılı itibariyle Serbest Tüketici Limitinin yıllık 1.200 kWh olarak belirlenmesi sonucunda 2,7 milyon tüketici daha serbest tüketici olma hakkını elde etti. Ancak serbest tüketici olma hakkı elde eden işletmelerin elektrik tedarikçisini değiştirebileceği, indirimli elektrik hizmeti alabileceği konusunda farkındalığı yüksek değil. Peki işletmeler indirimli elektrik kullanma hakkından nasıl faydalanabilirler?

Elektriği İndirimli Alabileceğimizin Ne Kadar Farkındayız?
Editör: Aliağa Medya
22 Şubat 2021 - 10:15
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (“EPDK”) 2021 yılı başında yapmış olduğu düzenlemelerle yıllık 1.200 kWh ve üzeri elektrik tüketimi olan tüketiciler için Serbest Tüketici olma hakkı tanıyarak indirimli elektrik kullanabilmelerinin önünü açmış oldu.
Hali hazırda bir elektrik tedarik şirketi ile indirimli elektrik anlaşması yapmamış olan Ticarethane, Sanayi ve Tarımsal Sulama aboneleri internet ya da çağrı merkezi üzerinden indirimli elektrik hizmeti sunan Tedarik Şirketlerine ulaşabilirler.
Ticarethane, Sanayi ve Tarımsal Sulama abonelerine indirimli elektrik fırsatından yararlanma çağrısında bulunan Ekvator Enerji Genel Müdürü Yaşar BAYDAŞ, başvuru ve sözleşme süreçleri ile ilgili detayları şu şekilde dile getirdi: “Serbest tüketici hakkını kullanarak indirimli elektrikten faydalanmak isteyen işletmeler www.ekvatorenerji.com web sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurarak, [email protected] adresine e-posta göndererek ya da 0850 840 36 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak başvuru yapabilirler. Başvuru sonrasında enerji satış danışmanı arkadaşlarımız başvuru yapan işletmeleri ziyaret ederek bilgilendirmede bulunup fatura analizini yapmaktadır. Yapılan fatura analizi sonucunda aylık ve yıllık sağlanacak yaklaşık fayda tutarı çıkarılarak müşteri ile paylaşılmaktadır. Ardından müşterinin onayı ile zamlanmayan sabit birim bedelli indirimli elektrik sözleşmeleri yapılmaktadır. Pandemi nedeniyle yüz yüze görüşmeyi tercih etmeyen müşterilerimizin sözleşme süreçlerini çağrı merkezimiz aracılığıyla yürüterek herhangi bir ofis ya da başvuru noktasına gitmelerine gerek kalmadan tamamlıyoruz.”