CHP Foça Örgütünden Sağlık Çalışanlarının Sorunlarına Dikkat Eylemi

CHP Foça Örgütünden Sağlık Çalışanlarının Sorunlarına Dikkat Eylemi

CHP Foça Örgütünden Sağlık Çalışanlarının Sorunlarına Dikkat Eylemi
17 Eylül 2020 - 20:32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça İlçe Örgütü sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekmek için siyah kurdele takılmasına destek eylemi yaptı.  Basın açıklaması yapılan ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunulan eyleme CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter’de katıldı.

CHP Foça İlçe Örgütününün eylemi 17 Eylül 2020 Perşembe günü Saat 12.30’da Foça Küçükdeniz Limanı kıyısındaki İlçe binası önünde gerçekleştirildi. İzmir Milletvekili Bedri Serter, Foça Belediye Başkanı CHP’li Fatih Gürbüz, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı eylemde basın açıklamasını CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz okudu.

Yılmaz; geçtiğimiz Mart ayından beri dünyayla birlikte ülkemizi de sarsan Covid-19 salgınının milyonları bulan ölümlere sebep olmasının yanında dünya ekonomisini de altüst ettiğine dikkat çekti. Salgının ciddiyetinin tam olarak kavranamadığını ve vatandaşın kendisini korumaya yönelik önlemlerden öteye gidilemediğini iddia eden Yılmaz; 4 gün boyunca siyah kurdele takarak sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekeceklerini söyledi. Ayla Yılmaz; “Sağlık çalışanlarının bizlerin hayatlarını kurtarmak için gösterdikleri  olağanüstü özverilere teşekkür ederken, karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek adına onların 4 gün boyunca siyah kurdele takmalarına ve bir dakikalık saygı duruşuna destek vermek için buradayız.  Yapılması gerekenler genel başkanımız tarafından dile getirilmektedir.   Daha şeffaf ve bilimsel yollarla çözümlerin halk ile paylaşılması ve sağlık çalışanlarının sorunları ivedilikle çözülmelidir. Onların sesine kulak verilmelidir. “ dedi.

Açıklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Eyleme destek veren vatandaşlara siyah kurdele takıldı.