CHP'de 150 aday daha açıklandı

Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binden fazla başvurunun yapıldığı CHP'de, 160 seçim bölgesinde belediye başkan adayları açıklandı.

CHP'de 150 aday daha açıklandı
Editör: Aliağa Medya
22 Aralık 2023 - 01:31
Önümüzdeki 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), 150'nin üzerinde belediye başkan adayı daha belli oldu.
CHP MYK'sinin aldığı kararın PM'de oylanmasının ardından bazı seçim bölgesinin adayları açıklandı.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in başkanlık ettiği Parti Meclisi (PM) Toplantısı'nın ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclislerinde bazı belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirterek "MYK toplantımızı gerçekleştirdikten sonra PM'de 160 seçim çevresi görüşüldü. Adaylar belirlendi" dedi.
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin belirlediği adaylar şu şekilde;
 Konya: İsmail Sonkaya Manisa: Ferdi Zeyrek Samsun: Cevat Öncü Çanakkale: Muharrem Erkek Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu Bartın: M. Rıza Yalçınkaya Amasya: Turgay Sevindir Ardahan: Faruk Demir Kütahya: Eyüp Kahveci

İŞTE İSİM İSİM LİSTE…

Toplantıdan sonra belirlenen seçim bölgesine ilişkin yayınlanan listede Bartın, Çanakkale, Ardahan, Manisa illerinin adaylarının da belirlendiği görüldü.

İşte seçim bölgesindeki adayların tam listesi şu şekilde: