Reklam

Bergama topyekûn depremzedelerin yanında

Bergama topyekûn depremzedelerin yanında
Editör: Aliağa Medya
06 Kasım 2020 - 01:41
İzmir'de geçtiğimiz cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Bergama Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı işbirliği ile ihtiyaç sahibi depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasında bağışlanan malzemelerin ilk bölümü 2 kamyonla İzmir’e gönderilmek üzere yüklenmeye başladı.
Bergama Belediyesi ve ilçe kaymakamlığı ile birlikte başlatılan yardım kampanyasına Bergamalı vatandaşlar ilk saatlerden itibaren büyük ilgi gösterdi. İki gün içerisinde 2 kamyon malzeme toplandı. Başkan Koştu, yardıma koşan her bir vatandaşa teşekkür etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren Bergamalı vatandaşlar yardımları belediye ve kaymakamlık hizmet binaları girişindeki toplama alanlarına akın akın bağışlar getirildi. Battaniye, temizlik maddeleri ve kuru gıda malzemelerinden oluşan yardımların ilk bölümü ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere AFAD yetkilerine teslim edilecek. Devam eden kampanyaya bağışlanan malzemeler tekrar biriktiğinde ayrı kamyonlarla İzmir’e gönderilecek.  
BAŞKAN KOŞTU; “HER BİR HEMŞEHRİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Belediye ve ilçe kaymakamlığı tarafından yapılan çağrının ardından kısa sürede bağışlanan yardımlar için vatandaşlara teşekkür eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Yardım çağırımız üzerine hayırda yarışan her bir hemşehrime çok teşekkür ederim” dedi.