Bergama'da Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması

Bergama'da Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması
Editör: Aliağa Medya
19 Mayıs 2024 - 22:41

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkıp Milli Mücadele'nin ilk adımını atmasının üzerinden 105 yıl geçti. Milli mücadele ruhunun hiç eksilmediği Bergama’da da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları coşkulu ve yoğun katılımla geçti.

MİLLİ MÜCADELE RUHU BERGAMA’DA

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı milli mücadele ruhuyla Bergama’da kutlandı. Kaymakamlık Tören alanına çelenk konulmasıyla başlayan program Cumhuriyet meydanında devam etti. Günün anlam ve önemiyle ilgili yapılan konuşmaların ardından Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından konser verildi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sahnelenen halk oyunları gösterisi ardından Bergama Belediyesi Spor Kulübü taekwando ekibi sahne aldı. Cagi Bagi Cimnastik Kulübü öğrencilerinin cimnastik gösterisi gösterisinin ardından milli sporcular onure edildi. 

ATA’MIZIN GENÇLİĞE HİTABESİ VE GENÇLİĞİN CEVABI DUYGULANDIRDI

14 Eylül Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından okunan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ardından Gençliği Ata’ya Cevabı duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur” cümlesiyle bitirdiği hitabeye Bergama gençleri de “Ey Büyük Ata, varlığımızın en kutsal temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin sonsuz bekçisiyiz. Bu karar, değişmez irademizin ilk ve son anlatımıdır. İstikbâlde, hiçbir kuvvet bizi yolumuzdan döndürmeyecektir’ diyerek cevap verdiler. Wals gösterisi ve ödül töreni gerçekleşti ve kutlamalar bando gösterisi ile sona erdi.

DR. TANJU ÇELİK; “BERGAMA’YA İNANCINIZ DEVAM ETSİN”

Bergama ve tüm Türkiye’deki gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ‘nı kutlayan Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju ÇELİK, yaptığı açıklamada “Sevgili Gençler; bilimin ve aklın üstünlüğünü benimseyen, eleştirel düşünce sistemine sahip, bilgiye önem veren, sorunlara duyarlı bir Bergama gençliği görmek en içten dileğimdir. Çağdaş dünyanın bireyleri olarak, dünya düzeyinde eğitim görmeniz ve iyi bir şehirde yaşamanızı sağlamak için çok çalışacağız. Geleceğe ve Bergama’ya olan inancınızı sürdürmenizi istiyor, kendinize güvenle dolu bir hayat diliyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı mücadeleyi bize Türkiye Cumhuriyeti olarak veren başta Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyorum” dedi.