Başkan Pehlivan'dan 1 Mayıs Mesajı

Başkan Pehlivan'dan 1 Mayıs Mesajı
Editör: Aliağa Medya
02 Mayıs 2024 - 01:29
Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı. Çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen bir yapıdan, göreve geldikleri andan itibaren iş barışıyla İzmir'de göz dolduran bir yerel yönetim anlayışı ortaya koyduklarını belirten Pehlivan, “İlçemizi güzelleştirmek için kentin her bir noktasında emek veren, omuz omuza çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarım başta olmak üzere dünyanın tüm emekçilerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” dedi.


Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Başkan Pehlivan yaptığı açıklamada 3 yıl önce emeğin karşılıksız kaldığı, çalışanın bayramlara buruk girdiği bir belediye yapısını devraldıklarını hatırlattı. Pehlivan, “Göreve geldiğimizde, Menemen Belediyesi'ndeki personel arkadaşlarımızın aylarca birikmiş maaşı, yıllardır ödenmeyen ikramiyeleri vardı. Peygamber Edendimiz; 'Çalışanın hakkını alın teri kurumadan veriniz’ demiştir. Benim belediye ailemin fertleri defalarca terlemiş, o ter defalarca kurumuş ama bir türlü hakkını alamamıştır. Çok şükür ki göreve geldiğimizde biriken maaşlar, ikramiyeler ve SGK borçlarını ödeyerek, personel arkadaşlarımızın rahat bir nefes almasını sağladık. Ne mutlu bana ki, Menemen Belediyesi'nde görev yapan kıymetli ailemin maaşları, göreve geldiğimizden beri bir kere bile gecikmedi, geciktirmedik” diye konuştu.

“Hep birlikte Menemen’in her köşesine hizmet götürüyoruz”

1 Mayıs'ın önemine dikkat çeken Başkan Pehlivan, şöyle devam etti; “1 Mayıs, insanlığa hakkaniyet ve daha adil bir dünyanın mümkün olabileceğinin mesajıdır. Emeğin ve dayanışmanın gününü, emekçisinin hakkının verildiği bir Menemen Belediyesi'nde kutlamaktan gurur duyuyorum. Belediye ailemi oluşturan kıymetli mesai arkadaşlarım, her gün gecelerini gündüzlerini katarak bu şehrin sokaklarını temizliyor, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor, ilçemizin güzelleşmesi, kalkınması, hemşehrilerimizin daha mutlu bir güne uyanması için ellerinden geleni yapıyor. Çalışanlarının işini huzurla ve keyifle yaptığı bir belediyede başarı kaçınılmazdır. Allah, alın teri döken herkesten razı olsun. Hep birlikte Menemen'i 3 yılda İzmir'in, 5 yılda Türkiye'nin en güzide, en hayranlıkla bakılan ilçesi yapma mücadelemize devam edeceğiz. Bu vesileyle başta omuz omuza görev yaptığım belediye ailem olmak üzere ilçemizde, ilimizde, ülkemizde ve dünyada, alın teriyle evine ekmek götüren tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum”