Amfibik Araçlar da Devrede...

Sivrisinekle Mücadelede Amfibik Araçlar da Devrede. Aliağa Belediyesi, Sivrisinek, Karasinek Ve Diğer Vektörle Mücadelede Teknolojiden Yararlanıyor.

Amfibik Araçlar da Devrede...
Editör: Aliağa Medya
26 Haziran 2020 - 07:15
 Aliağa Belediyesi tarafından sivrisinekle mücadele çalışmaları Aliağa’nın tüm mahallelerinde hız kesmeden devam ediyor. Güzelhisar Deltası, Aliağa Kuş Cenneti ve Sulak alanların Aliağa kent merkezine yakınlığı nedeniyle yaz aylarında sivrisinek, karasinek ve diğer rahatsız edici vektörlerle mücadele çalışmaları daha yoğun sürdürülüyor. Şubat ayında yumurta ve larva aşamasından başlayan mücadele çalışmaları sıcak yaz günlerini yaşadığımız bu günlerde de hız kesmeden sürüyor. Aliağa Belediyesi sivrisineklere karşı mücadeleyi ilçeye bağlı tüm mahallelerde çevreye, diğer canlılara ve insanlara zarar vermeyen ekosisteme dost biyolojik mücadele olarak sürdürüyor.
Aliağa Belediyesi son olarak araç ve personelle ilaçlamanın zor olduğu Güzelhisar Deltası, sazlıklar, su birikintileri ve Aliağa Kuş Cennetinde amfibik araçları devreye sokarak teknolojinin tüm olanaklarını da seferber etti. Araçların giremediği bataklık ve diğer sazlık alanların ilaçlanması için özel olarak üretilen amfibik araçlar sivrisinekle mücadeleyi hızlandırdı. Aliağa Belediyesi ekipleri Hem karada, hem de suda hareket kabiliyeti yüksek olan amfibik araçla girilemeyen sazlıklara, bataklık ve su biriken yerlere girerek ilaçlama yapıyor.
Çalışmalar sırasında biyolojik mücadele yöntemlerinin kullanılmasına dikkat ediliyor. Kuş Cennetinde bulunan flamingo, farklı kuş türleri, balıklar ve doğal alanlar uygulamalarda hiçbir tehlike yaşamıyor. Mücadelede, Canlıların yaşam alanlarına zarar vermeden, sadece larva karşıtı biyolojik larvasitler kullanılıyor.