Aliyev, 20. ölüm yıldönümünde Aliağa'da anıldı

Aliyev, 20. ölüm yıldönümünde Aliağa'da anıldı
Editör: Aliağa Medya
09 Aralık 2023 - 14:02
Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ölümünün 20 . yılında kendi adına taşıyan Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Konferans Salonu'nda düzenlenen tören ile anıldı.

Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin eğitim alanındaki en önemli isimlerinden biri olan merhum Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, adının yaşatıldığı Aliağa Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde anıldı. Aliyev'in ölümünün 20 . yılında düzenlenen anma töreninde, iki ülkenin milli marşları okunarak saygı duruşunda bulunuldu. Törene Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova, Garnizon Komutanı vekili Mehmet ERTÜRK, Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Ali Özkurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Doğru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Aliağa SOCAR Temsilcisi Ebru Sulhan,Siyasi parti temsilcileri ,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Aliyev'in hayatı hakkında konuşmaların yapıldığı törende söz alan katılımcılar merhum Cumhurbaşkanı'nın Türkiye ve Azerbaycan dostluk ilişkilerinin gelişiminde en önemli adımları attığını, bugün yapılan ortak yatırımların temelinde Haydar Aliyev'in kurguladığı ilişkilerin olduğunu vurguladı. Tören Aliyev'in hayatını anlatan belgesel ve oratoryo gösterisinin ardından resim ,şiir ve kompozisyon yarışmasında ilk 3'e giren öğrencilerin ödüllerinin takdim edilmesi ile sona erdi.