Aliağa İlçe Milli Eğitimden Mesleki Gelişime Destek

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında mesleki gelişim akademisi düzenledi

Aliağa İlçe Milli Eğitimden Mesleki Gelişime Destek
Editör: Aliağa Medya
07 Mart 2019 - 17:03
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında mesleki gelişim akademisi düzenledi.

Aliağa’da çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlere Prof. Dr. Necati Cemaloğlu seminer verdi.

Sabah oturumunda öğretmenlere "Lider Öğretmen" konulu konferans veren Cemaloğlu, öğlen oturumunda eğitim yöneticilerine “Yönetim Becerileri ve Liderlik” konulu konferans verdi.

Açılış konuşmasını Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal Bayhan “2023 Eğitim Vizyonu kapsamında eğitimlerimiz devam ediyor. Bugünde Mesleki Gelişim Akademisi kapsamında çok önemli bir konuğu ağırlıyoruz. Prod Dr. Necati Cemaloğlu’nu Aliağa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muasır Medeniyetler Seviyesine Çıkarma ” ülküsü üzerine 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi yayınlandı. Bu belge Türkiye’yi Atatürk’ün işaret ettiği noktaya taşıyacak bir belgedir. Bu belgenin ışığında verilecek eğitimle amacımıza ulaşacağız. Eğitimin en büyük neferleri öğretmenlerdir. Öğretmenler bizim en büyük değerlerimizdir. Bu kapsamda öğretmenlerimizi ve eğitim yöneticilerimizi sürece dâhil etmek istiyoruz, onlarla birlikte yürümek istiyoruz” dedi.

Lider öğretmenlik konularında hayatından örnekler vererek keyifli bir anlatım gerçekleştiren Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, “Sorunlar ortaya çıkmadan çözen öğretmen lider öğretmendir. Kaç çocuğun hayat hikâyesini biliyoruz. Kaç çocuk sizi tanıdıktan sonra hedeflerini değiştirdi. Lider öğretmen çelik el, kadife eldiven gibidir. Sabırla, yorulmadan yürümeye devam edeceğiz. Dersi kendimize anlatacağız anlayışıyla derse girin. Öğrenciye forma veremezsek öğrenci kendi formasını diker. Vatanımızı seviyorsak işimizi en iyi yapmalıyız. Okumadan araştırmadan lider öğretmen olunmaz. Öğrencimizi iyi tanımazsak ona ulaşamayız. Sonucu değil süreci övün.” dedi.

Konuşmasında öğretmenlerle interaktif uygulama örneklerine yer veren Prof. Dr. Necati Cemaloğlu “Yanlış bilgiyi düzeltmeden tutum ve davranışların değişmeyeceğini” vurguladı.

Öğlen oturumundaki konferansta lider kimliğinin yöneticiden farkı üzerinde duran Cemaloğlu: “Lider ufka bakan, geleceğe odaklanan kişidir. Vizyonu olan yönetici geleceği sürpriz olmaktan çıkarıp yönetilebilir hale getirir. Yönetimde maddi ve insani kaynakları etkili kullanmaktır önemlidir. Yönetim insanlara hayatı kolaylaştırma sanatıdır. Başarıya ulaşmak için habitat oluşturmalıyız. Davranış değiştirmek için bilgiyi değiştirmek, güven vermek gerekir. Eşit ve adaletli davranırsak verimi artırırız.” dedi.

Prof. Dr. Necati Cemaoğlu’na; Aliağa Kaymakamı Sayın Erhan Günay plaket, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Erdal Bayhan çiçek takdim ettiler.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu konferansın sonunda “Eğitimin Pin Kodu” isimli kitabını imzaladı.

Seminere Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katılım gösterdi. Cumhur İttifakı MHP Aliağa belediye Başkan Adayı Serkan Acar

#Aliağa #AliağaBelediyeBaşkanAdayı #yinedenserkanacar

ALİAĞA HABERLER/ SERKAN ACAR PROJELERİ https://www.facebook.com/serkanacarizmir/