Aliağa Devlet Hastanesine yeni hekimler atandı

Aliağa Devlet Hastanesi’ne bir ürolog, iki diş hekimi, iki fizyoterapist atandı. Atanan uzmanlar yeni yılda göreve başlayacak.

Aliağa Devlet Hastanesine yeni hekimler atandı
01 Ocak 2020 - 07:19

Aliağa Devlet Hastanesi’ne bir ürolog, iki diş hekimi, iki fizyoterapist atandı. Atanan uzmanlar yeni yılda göreve başlayacak.
Aliağa Devlet Hastanesi’ne ikinci üroloji uzmanı atandı. Atanan üroloji uzmanı, cerrahi operasyonlarda, taş kırma ve böbrek ameliyatları konusunda çok tecrübeli bir isim. Üroonkoloji, ürolojik taş cerrahisi, çocuk ürolojisi gibi alanlarda da ihtisas sahibi.
Ocak  Ayında  İki Diş Hekimi Göreve Başlıyor.
 Bugüne kadat tek diş hekimi hizmet   veren Aliağa  Devlet Hastanesi edilenen bilgiye göre yeni yıl itibariyle iki diş hekimi tam zamanlı olarak hizmet vermeye başlayacak. Bununla birlikte iki yeni diş ünitesi de hastane bünyesine tahsis edildi. Bu üniteler sanayi kuruluşlarının hibe desteğiyle kuruldu. Hastanede dolgu,diş çekimi, kanal tedavisi, dişyapımı  vb     konularda hizmet  verecek
Artık Nüfus Cüzdanında Aliağa’ya yazılacak
Aliağa Devlet Hastanesinde Bilindiği üzere Kadın  Hastalıkları ve Doğum kliniğe  geçmiş aylarda bayan doktorun atamasından dolayı  artık  gece dahil devlet hastanesinde  doğum  yapılacak.  Doğan çocuklarının  doğum yeri artık Aliağa yazılacak. Ayrıca Aliağa Devlet Hastanesi’nde yeni doğan ve erişkin işitme testleri de yapılıyor.
Bir fizik tedavi uzmanı ve iki fizyoterapistle hizmet verecek
Alınan  bilgiye göre hastaneye yakın zamanda ultrasonografi cihazı da temin edilecek. Ayrıca. Ayrıca Çiğli Eğitim Bölge Hastanesi’nden bir fizik tedavi uzmanı da tam zamanlı olarak geçici görevle Aliağa Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayacak. Aliağa Devlet Hastanesi ayrıca 2020 yılı itibariyle bir fizik tedavi uzmanı ve iki fizyoterapistle hizmet verecek. Üst düzey bir sanayi kuruluşu hastaneye ikinci bir ultrasonografi cihazı hibe etti. Kardiyoloji uzmanının eko kardiyografisi de yeni yıl itibariyle bakanlık onayıyla değişecek. Yeni kardiyografi cihazı alınacak.
“İkinci bir göz hastalıkları uzmanı da kadroya dahil oldu.”
Aliağa Devlet Hastanesi’nde diyaliz ünitesi ise beş yataklı olarak hizmet veriyor. Toplamda 27 hasta, haftanın üç günü diyaliz ünitesinden faydalanıyor. İkinci bir göz hastalıkları uzmanı da kadroya dahil oldu. Fako ve katarakt gibi ameliyatların birçoğu Aliağa Devlet Hastanesi’nde yapılıyor. Hastanede göğüs hastalıkları uzmanı tarafından Perşembe günleri sigara bıraktırma poliklinik hizmeti randevulu bir şekilde veriliyor. Yine bir sanayi kuruluşu tarafından yeni bir müşahede odası yapılarak hastanenin acil servisi genişletildi ve acil servis içerisinde bulunan tüm teçhizatlar yenilendi. Müşahede odasının yapılmasıyla acil servis bölümüne on yatak eklenmiş oldu.