Aliağa'da Modern Sağlık Ocağı Hizmet Girdi.

Aliağa'da Modern Sağlık Ocağı Hizmet Girdi.
Editör: Aliağa Medya
13 Haziran 2024 - 23:27
İzmir’in Aliağa İlçesinde Şakranlı hayırsever Süleyman Ercan tarafından yenilenen Şakran Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Şakran Sayfiye Mahallesi, Şair Namık Kelam Caddesi'nde hizmete başlayan Süleyman Ercan Aile Sağlığı Merkezi, 3 aile hekimliği birimi ile yaklaşık 9 bin kayıtlı vatandaşa 1. basamak sağlık hizmeti sunacak.

Hayırseverlik Geleneği Devam Ediyor

Geçmiş yıllarda Şakranlı hayırsever Ali Faik Çetin tarafından arsa bağışlanarak hayırsever  Enver Akyıldız tarafından  yapılan ve yıllarca bölgeye hizmet veren sağlık ocağı, hayırsever Süleyman Ercan tarafından günün ihtiyaçlarını karşılayacak  biçimde yeniden yapılarak hizmete sunuldu.

Açılışa Kalabalık Katılım

Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışına İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Şakranlı hayırsever Süleyman Ercan ve ailesi, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Can Gökgöz, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, İzmir İl Sağlık Müdür Vekili Uzman Dr. Ali Esen, İzmir Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Ali Emre Çetinkol, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mazlum Selim Aksakal, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Süleyman Ercan: "Bu Gibi Örneklerin Çok Daha Fazla Artmasını Diliyorum"

Ercan ailesi adına konuşan Süleyman Ercan'ın torunu Süleyman Ercan, "Dedem Süleyman Ercan sağlık ocağının eski halini gördü ve yenileme kararı aldı. Biz de bu karardan büyük mutluluk duyduk. Devlet büyüklerimiz de bu binaya kendisinin ismini vererek bizleri onurlandırdılar. Süleyman Ercan'ın torunu, Nail Ercan'ın oğlu ve Şakranlı olmaktan her zaman gurur duydum. Aile Sağlığı merkezinin vatandaşlarımıza fayda sağlamasını, şifa olmasını temenni ediyorum. Bu gibi örneklerin çok daha fazla artmasını diliyorum" dedi.

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban: "Vatandaşımız Her Zaman Daha İyisini Bekliyor"

Türkiye'nin sağlık alanında gerek altyapısı gerekse sağlık personeli niteliği ile dünyada parmakla gösterilen nadir ülkelerden biri haline geldiğini belirten İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, "Şartları ne kadar iyileştirseniz de vatandaşımız her zaman daha iyisini bekliyor. Süleyman Ercan amcamız, birçok hayırseverimiz gibi hizmet yarışına, hayır yarışına dahil olmuştur. Yaptığı hizmetlerden ötürü kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Vali Elban'dan Teşekkür Plaketi

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, yaptığı konuşmanın ardından, aile sağlığı merkezinin yapımına verdikleri maddi ve manevi desteklerden ötürü Şakranlı hayırsever Süleyman Ercan ve Nail Ercan'a teşekkür belgesi takdim ederken katkılarından dolayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a da plaket takdim etti. Katılımcılar kurdele kesimi sonrası Süleyman Ercan Aile Sağlığı Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Haber:İsmail Hakkı Ergün 


 
Reklam