Aliağa'da Dostluk Turnuvası Başladı.

Aliağa'da Dostluk Turnuvası Başladı.
Editör: Aliağa Medya
13 Ocak 2022 - 01:53
Aliağa Galatasaray Futbol Okulu tarafından düzenlenen  Dostluk  Futbol Turnuvası başladı.

Enka Futbol sahasında gerçekleştirilen turnuvanın  ilk haftasında   Aliağa Galatasaray Futbol Okulu, Aliağa Belediyesi  Futbol Okulu, Aliağa Göztepe Futbol Okulu ve Aliağa Altay Futbol Okulu olmak üzere 4 takım mücadele etti.

Turnuva hakkında bilgi veren Aliağa Galatasaray Futbol Okulları kurucusu Özge Özakıncı Dostluk turnuvasını yıl içerisinde tüm yaş kategorilerinde ilçedeki tüm futbol okullarının katılımlarıyla devam edileceğini söyleyen Özakıncı  Dostluk  Futbol Turnuvanın tek kazanın  dostluk olduğunu belirtti.

Özakıncı “Turnuvamızın sloganı; Puanlama yok, şampiyon yok, kazanan ve kaybeden yok. Turnuvanın tek kazananı dostluk olacaktır. Bizim en büyük şansımız Alper Peker hocamız. Kariyeri başarılarla dolu hocamızın gerçekleştirmiş olduğu bu tür etkinliklerle sporcularımızın hem sportif anlamda hem de sosyal anlamda gelişimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca bu etkinliklerle birlikte Aliağa Galatasaray Futbol Okulu  olarak amacımız, ilçemizin güzide futbol takımı Aliağa FK'ya, Galatasaray’ımıza ve milli takımımıza ahlaklı ve yetenekli bireyler yetiştirmek olacaktır. Kısa bir süre önce kurulmuş  olmamıza rağmen,sistemli ve disiplinli çalışmalarımız sayesinde, üç sporcu kardeşimizi Aliağa FK altyapısına kazandırmış olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.
Dostluk  Turnuvamızın gerçekleşmesinde bizlerden yardımlarını esirgemeyen başta Beledeye başkanımız Sayın Serkan Acar'a, Aliağa Galatasaray Dernek Başkanı Adem Koç'a turnuvaya katılan futbol okullarının yönetici ve antrenörlerine, hava muhalefetine rağmen sahada  mücadele eden tüm sporcularımıza ve çocuklarını izlemeye gelerek turnuvamıza yoğun ilgi gösteren ailelere çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.